statystyki

Strata na transakcji nie musi być zawsze oszustwem

autor: Mariusz Szulc25.05.2016, 07:46; Aktualizacja: 25.05.2016, 07:49
Straty na sprzedaży podatnik zamierzał jednak odbić sobie na sprzedaży jednostek rozliczeniowych.

Straty na sprzedaży podatnik zamierzał jednak odbić sobie na sprzedaży jednostek rozliczeniowych.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który sprzedaje towary poniżej ceny ich zakupu na aukcjach internetowych, nie oszukuje w ten sposób fiskusa – potwierdził dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach.

Przyznał, że nie każda pojedyncza transakcja musi przynosić zysk właścicielowi firmy. Ważne, żeby dążył on do osiągnięcia przychodu w dłuższej perspektywie.

Pytanie zadał wspólnik spółki osobowej, który planował rozpocząć sprzedaż towarów przez internet. Zamierzał przeprowadzać transakcje w formie aukcji bądź licytacji za pośrednictwem platformy online.

Chcąc wziąć udział w takich aukcjach, klienci musieliby najpierw kupić odpowiednią ilość jednostek rozliczeniowych, którymi mogliby „podbijać” cenę produktu. W razie niepowodzenia nie mogliby jednak zwrócić nabytych jednostek rozliczeniowych.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Tod(2016-05-25 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    To normalne ,zawsze kupisz towar który nie cieszy się powodzeniem choćby z powodu wysokiej ceny . Jak do tego dołożymy zalew kopiowanych prodóktów z Chin i szybko okazuje się że nigdy go nie sprzedaż jeżeli nie opuścisz ceny poniżej zakupu. Tylko tak można odzyskać chociaż część piniędzy . Jeśli nie opuścisz ceny to nie sprzdaż go nigdy i w końcu wyrzucisz lub ulegnie takimi zniszczeniu poprzez magazynowanie że nikt tego nie kupi. Żadna filozofia. Życie. To takie skomplikowane dla organów podatkowych? Trzeba coś robić aby mieć na ten tamemat choćby blade pojęcie .

    Odpowiedz
  • Stefan(2016-06-01 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Z opisu faktycznego można wywnioskować, że wnioskodawca prowadzi stronę typu: Kup telewizor warty 8000 tys. za 120 zł. Na takiej stronie produkty sprzedawane są w ramach licytacji gdzie podbicie ceny o np. 10 gr wymaga zakupienia żetonu o wartości 10zł. Ostatecznie to 120 zł przekłada się na: 120zł= 1200 podbić po 10 zł czyli 12 000 tys. zł. sprzedawca przytula. Zarabiając jakieś 4 koła na produkcie a Polacy wierzą, że trafili na "okazje"

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane