statystyki

Można skorygować PIT przez internet

autor: Renata Majek20.06.2016, 11:29; Aktualizacja: 20.06.2016, 11:45
biznes, kobieta, komputer, firma

Korekta deklaracji podatkowej wymaga zaznaczenia w deklaracji pola „korekta” (na początku w części A) oraz prawidłowego wypełnienia całego dokumentu z uwzględnieniem błęduźródło: ShutterStock

W terminie wysłałem PIT-37 drogą elektroniczną. Nie uwzględniłem w nim jednak drobnej umowy-zlecenia. Podobno powinienem złożyć korektę w deklaracji, ale nie wiem, jak to zrobić i czy mogę wnieść poprawki przez internet – martwi się pan Tomasz. – Nie mogę znaleźć wiarygodnych informacji, a nie chcę się ujawniać w urzędzie skarbowym. Proszę zatem o informacje na ten temat – pisze czytelnik.

Jeżeli w deklaracji podatkowej popełnimy jakikolwiek błąd, np. zapomnimy wpisać jakieś zarobki lub nie skorzystaliśmy z ulgi, do której mamy prawo, istnieje możliwość korekty. Trzeba złożyć nowy, poprawnie wypełniony formularz. Nie ma znaczenia, w jaki sposób to zrobimy.

Jeżeli pan Tomasz wysłał deklarację przez internet, ma możliwość skorygować ją w tej samej formie lub w formie standardowej, składając ją w okienku podawczym urzędu skarbowego albo wysłać pocztą (listem poleconym). Podobnie gdyby złożył deklarację podatkową w okienku podawczym lub pocztą, ma prawo dokonać korekty zarówno w formie standardowej, jak i przez internet.

Korekta deklaracji podatkowej wymaga zaznaczenia w deklaracji pola „korekta” (na początku w części A) oraz prawidłowego wypełnienia całego dokumentu z uwzględnieniem błędu. Od tego roku, zgodnie z nowymi zasadami sporządzania deklaracji korygujących, nie ma już obowiązku uzasadniania przyczyny ich złożenia. Nie trzeba więc dołączać do deklaracji podatkowej druku ORD-ZU. Cała procedura nie różni się od standardowego składania zeznania podatkowego.


Pozostało jeszcze 39% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane