Pełnomocnictwo ogólne już od lipca 2016

autor: Agnieszka Pokojska19.04.2016, 08:00; Aktualizacja: 19.04.2016, 09:20
prawo, biznes, dokument

Możliwość ustanawiania pełnomocnictwa ogólnego pojawi się od lipca 2016 r.źródło: ShutterStock

Pełnomocnika ogólnego, który zajmie się wszelkimi sprawami podatnika, trzeba będzie zgłosić na urzędowym wzorze PPO-1. Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia, w którym określiło ten formularz.

Możliwość ustanawiania pełnomocnictwa ogólnego pojawi się od lipca 2016 r. wraz z wejściem w życie przepisów nowelizacji ordynacji podatkowej w tym zakresie. Będzie ono mogło być zgłaszane wyłącznie elektronicznie do utworzonego specjalnie w tym celu Centralnego Rejestru Pełnomocnictw Ogólnych w Sprawach. Takim pełnomocnikiem może być każdy, np. członek rodziny, a niekoniecznie profesjonalista, czyli adwokat, radca prawny lub doradca podatkowy. Na formularzu podatnik będzie mógł zezwolić na udzielenie dalszego pełnomocnictwa (substytucji) bądź wyłączyć taką możliwość.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • k(2016-04-20 08:38) Zgłoś naruszenie 21

    mogło być zgłaszane wyłącznie elektronicznie-kolejna bariera, to pełnomocnictwo powinno co najwyżej tradycyjne uzupełniać dla chcących, chyba że ktoś robi ponownie wielki biznes "informatyczny", w zasadzie nie działający albo nie tak jak trzeba, tak opisują te zjawiska w mediach, ocenach różne gremia, a stażysta i parę innych osób może ma z tego „uciechę” albo nie w urzędzie, że sobie poczyta więcej danych, tylko po co ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane