statystyki

Pełnomocnictwo ogólne już od lipca 2016

autor: Agnieszka Pokojska19.04.2016, 08:00; Aktualizacja: 19.04.2016, 09:20
prawo, biznes, dokument

Możliwość ustanawiania pełnomocnictwa ogólnego pojawi się od lipca 2016 r.źródło: ShutterStock

Pełnomocnika ogólnego, który zajmie się wszelkimi sprawami podatnika, trzeba będzie zgłosić na urzędowym wzorze PPO-1. Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia, w którym określiło ten formularz.

Możliwość ustanawiania pełnomocnictwa ogólnego pojawi się od lipca 2016 r. wraz z wejściem w życie przepisów nowelizacji ordynacji podatkowej w tym zakresie. Będzie ono mogło być zgłaszane wyłącznie elektronicznie do utworzonego specjalnie w tym celu Centralnego Rejestru Pełnomocnictw Ogólnych w Sprawach. Takim pełnomocnikiem może być każdy, np. członek rodziny, a niekoniecznie profesjonalista, czyli adwokat, radca prawny lub doradca podatkowy. Na formularzu podatnik będzie mógł zezwolić na udzielenie dalszego pełnomocnictwa (substytucji) bądź wyłączyć taką możliwość.


Pozostało jeszcze 46% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • k(2016-04-20 08:38) Zgłoś naruszenie 21

    mogło być zgłaszane wyłącznie elektronicznie-kolejna bariera, to pełnomocnictwo powinno co najwyżej tradycyjne uzupełniać dla chcących, chyba że ktoś robi ponownie wielki biznes "informatyczny", w zasadzie nie działający albo nie tak jak trzeba, tak opisują te zjawiska w mediach, ocenach różne gremia, a stażysta i parę innych osób może ma z tego „uciechę” albo nie w urzędzie, że sobie poczyta więcej danych, tylko po co ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane