statystyki

Jak rozliczyć koszty edukacji dzieci delegowanego pracownika

autor: Ewa Ciechanowska07.03.2016, 11:18; Aktualizacja: 07.03.2016, 12:05

TEZA: Pokrycie kosztów edukacji dzieci pracowników oddelegowanych nie stanowi przychodu pracownika ze stosunku pracy. Jest ono bowiem połączone i ściśle związane z wykonywaniem przez pracownika obowiązków wynikających z umowy o pracę w okresie oddelegowania.

Nr IPPB4/4511-1513/15-2/IM

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA DYREKTORA IZBY SKARBOWEJ z 22 lutego 2016 r.

PROBLEM

Spółka (w stanie faktycznym jak wyżej) zapewnia pracownikom oddelegowanym do pracy za granicą nieodpłatne świadczenia w postaci pokrycia kosztów edukacji dzieci w kraju oddelegowania.

Przyznawane świadczenia są zapewniane albo w formie bezpośredniego pokrycia kosztów edukacji dzieci pracownika transferowanego przez spółkę (tj. są wnoszone w imieniu pracownika bezpośrednio na konto placówki oświatowej), albo w formie zrefundowania pracownikowi opłaty za szkołę. Spółka pokrywa przede wszystkim wydatki związane z czesnym, opłatą rekrutacyjną oraz opłatami za egzamin.

Czy przyznanie tego typu nieodpłatnego świadczenia będzie stanowić dla pracownika przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu PIT i czy spółka jako płatnik jest zobowiązana obliczyć, pobrać i odprowadzić zaliczkę na podatek?


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane