statystyki

Jak rozliczyć zyski przeznaczone na kapitał zapasowy

autor: KaJ01.02.2016, 07:40; Aktualizacja: 08.02.2016, 18:13
Organy podatkowe prezentowały pogląd, że zyski przeznaczone na kapitał zapasowy (rezerwowy) nie są zyskami podzielonymi

Organy podatkowe prezentowały pogląd, że zyski przeznaczone na kapitał zapasowy (rezerwowy) nie są zyskami podzielonymiźródło: ShutterStock

Czy wypracowane przed 1 stycznia 2015 r. zyski, znajdujące się na kapitale zapasowym lub rezerwowym, podlegają opodatkowaniu w chwili przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową? Moim zdaniem nie.

Przekształcenie spółki kapitałowej w spółkę niebędącą osobą prawną może oznaczać dla jej wspólników dochód z udziału w zyskach osób prawnych. Do końca 2014 r. dochód ten stanowiła wyłącznie wartość niepodzielonych zysków (art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy o PIT oraz art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o CIT).


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane