statystyki

Przestępcy nadal nie będą robić przelewów

autor: Agnieszka Pokojska28.01.2016, 17:00; Aktualizacja: 31.01.2016, 10:58
haker-internet

Maria Kukawska uważa także, że przepisy powinny być doprecyzowane – w obecnym kształcie nie przewidują możliwości zaliczania w koszty transakcji kompensowanych.źródło: ShutterStock

Obniżenie dozwolonego limitu transakcji gotówkowych z 15 tys euro do 15 tys. zł i wprowadzenie sankcji podatkowych za jego nieprzestrzeganie nie zapobiegnie oszustwom. Nie wiadomo też, co z kompensatami.

To pierwsze reakcje po opublikowaniu projektu nowelizacji ustawy o PIT, CIT i ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Ma ona obowiązywać od 1 stycznia 2017 r.

Jak pisaliśmy we wczorajszym DGP, Ministerstwo Finansów proponuje czterokrotnie obniżyć limit transakcji bezgotówkowych (z 15 tys. euro do 15 tys. zł). Chce w ten sposób zapobiegać nierejestrowaniu transakcji przez przedsiębiorców. Eksperci są jednak sceptyczni co do efektów.

– Mogę zrozumieć, dlaczego fiskus chce walczyć z transakcjami gotówkowymi w obrocie gospodarczym, ale narzędzie wybrane do realizacji tego celu jest nieadekwatne i moim zdaniem okaże się nieskuteczne – twierdzi Paweł Mazurkiewicz, doradca podatkowy i partner w MDDP.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane