statystyki

Podatek miedziowy zniknie nie wcześniej niż za rok

autor: Jakub Pawłowski12.01.2016, 07:33; Aktualizacja: 28.01.2016, 20:11

Dopiero w 2017 r. mogą nastąpić zmiany w przepisach dotyczących podatku od wydobycia niektórych kopalin. Poinformował o tym wczoraj minister skarbu Dawid Jackiewicz.

Dodał, że podatek ten będzie zniesiony, obniżony albo będzie miał nową formułę. Przewidywane na 1530 mln zł wpływy z niego zostały już uwzględnione w budżecie na 2016 r. Obecnie podatek ten płaci tylko KGHM. W spółce nie wykluczają, że odejście od podatku będzie stopniowe i zrównoważone. – KGHM niezmiennie deklaruje swoją gotowość do rozmów o optymalnej formule podatkowej – zapewnił DGP Dariusz Wyborski, rzecznik KGHM.

Dodał, że w strategii rozwoju firmy na lata 2015–2020 władze spółki musiały uwzględnić podatek od wydobycia niektórych kopalin. Podkreślił, że wielokrotnie wskazywano na jego negatywny wpływ na biznes KGHM. – Od spadku rentowności poszczególnych kopalń (Zakłady Górnicze Lubin mają rentowność ujemną) po „zablokowanie” budowy nowych kopalń miedzi, na przykład w Starym Zagłębiu Miedziowym w okolicach Bolesławca – wyjaśnia Dariusz Wyborski. 


Pozostało jeszcze 42% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane