statystyki

Podatek miedziowy zniknie nie wcześniej niż za rok

autor: Jakub Pawłowski12.01.2016, 07:33; Aktualizacja: 28.01.2016, 20:11

Dopiero w 2017 r. mogą nastąpić zmiany w przepisach dotyczących podatku od wydobycia niektórych kopalin. Poinformował o tym wczoraj minister skarbu Dawid Jackiewicz.

Dodał, że podatek ten będzie zniesiony, obniżony albo będzie miał nową formułę. Przewidywane na 1530 mln zł wpływy z niego zostały już uwzględnione w budżecie na 2016 r. Obecnie podatek ten płaci tylko KGHM. W spółce nie wykluczają, że odejście od podatku będzie stopniowe i zrównoważone. – KGHM niezmiennie deklaruje swoją gotowość do rozmów o optymalnej formule podatkowej – zapewnił DGP Dariusz Wyborski, rzecznik KGHM.

Dodał, że w strategii rozwoju firmy na lata 2015–2020 władze spółki musiały uwzględnić podatek od wydobycia niektórych kopalin. Podkreślił, że wielokrotnie wskazywano na jego negatywny wpływ na biznes KGHM. – Od spadku rentowności poszczególnych kopalń (Zakłady Górnicze Lubin mają rentowność ujemną) po „zablokowanie” budowy nowych kopalń miedzi, na przykład w Starym Zagłębiu Miedziowym w okolicach Bolesławca – wyjaśnia Dariusz Wyborski. 


Pozostało 42% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane