statystyki

Niższa stawka akcyzy tylko warunkowo

autor: Mariusz Szulc11.01.2016, 07:22; Aktualizacja: 29.01.2016, 12:08
Pieniądze, kalkulator

Spółka, która zwróciła się o interpretację, spytała o skutki zmiany danych nabywcy.źródło: ShutterStock

Jeżeli zmieniły się dane zawarte w oświadczeniu nabywcy o przeznaczeniu oleju opałowego, to konieczne jest aneksowanie dotychczasowej umowy lub zawarcie nowej – wyjaśnił dyrektor katowickiej izby.

Od 1 stycznia 2015 r., aby sprzedawać olej opałowy z niższą stawką daniny, nie trzeba każdorazowo pozyskiwać od klientów oświadczeń o przeznaczeniu oleju opałowego do celów opałowych. Wystarczy jedno oświadczenie zamieszczone w okresowej umowie między sprzedawcą a nabywcą.

Spółka, która zwróciła się o interpretację, spytała o skutki zmiany danych nabywcy. Nie chciała aneksować całej umowy, bo byłoby to czasochłonne. Sądziła, że wystarczy zwykła informacja od kupującego o tym, co się zmieniło. Zamierzała ją następnie przekazać do urzędu skarbowego. Liczyła na to, że nie pozbawi jej to prawa do niższej stawki akcyzy, bo fiskus będzie wiedział, które dane zawarte w oświadczeniu się zmieniły.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane