statystyki

Niższa stawka akcyzy tylko warunkowo

autor: Mariusz Szulc11.01.2016, 07:22; Aktualizacja: 29.01.2016, 12:08
Pieniądze, kalkulator

Spółka, która zwróciła się o interpretację, spytała o skutki zmiany danych nabywcy.źródło: ShutterStock

Jeżeli zmieniły się dane zawarte w oświadczeniu nabywcy o przeznaczeniu oleju opałowego, to konieczne jest aneksowanie dotychczasowej umowy lub zawarcie nowej – wyjaśnił dyrektor katowickiej izby.

Od 1 stycznia 2015 r., aby sprzedawać olej opałowy z niższą stawką daniny, nie trzeba każdorazowo pozyskiwać od klientów oświadczeń o przeznaczeniu oleju opałowego do celów opałowych. Wystarczy jedno oświadczenie zamieszczone w okresowej umowie między sprzedawcą a nabywcą.

Spółka, która zwróciła się o interpretację, spytała o skutki zmiany danych nabywcy. Nie chciała aneksować całej umowy, bo byłoby to czasochłonne. Sądziła, że wystarczy zwykła informacja od kupującego o tym, co się zmieniło. Zamierzała ją następnie przekazać do urzędu skarbowego. Liczyła na to, że nie pozbawi jej to prawa do niższej stawki akcyzy, bo fiskus będzie wiedział, które dane zawarte w oświadczeniu się zmieniły.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane