statystyki

Od 1 stycznia obrót wyrobami akcyzowymi stał się znacznie łatwiejszy

autor: Bogusław Śledź18.01.2016, 09:04; Aktualizacja: 27.01.2016, 19:32
Procedurą uproszczoną objęty został alkohol etylowy zawarty w niektórych kosmetykach, perfumach, wodach toaletowych i olejkach eterycznych.

Procedurą uproszczoną objęty został alkohol etylowy zawarty w niektórych kosmetykach, perfumach, wodach toaletowych i olejkach eterycznych.źródło: ShutterStock

Doprecyzowano przepisy dotyczące warunków magazynowania w składzie podatkowym. Ponadto można już stosować celne procedury uproszczone w odniesieniu do alkoholu etylowego.

1 stycznia 2016 r. weszła w życie ustawa z 24 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw. Uprościła ona wiele przepisów, m.in. w logistyce obrotu wyrobami akcyzowymi. Nowe przepisy doprecyzowały dotychczasowe regulacje dotyczące stosowania procedur uproszczonych; przemieszczenia na terytorium kraju w procedurze zawieszenia poboru akcyzy wyrobów oznaczonych znakami akcyzy pomiędzy składami podatkowymi; warunków magazynowania wyrobów akcyzowych i niebędących wyrobami akcyzowymi w składzie podatkowym; przeładunku olejów smarowych poza składem podatkowym.

Łatwiej z kosmetykami...

Zgodnie z nowelizacją zostało zniesione wyłączenie stosowania procedur uproszczonych, o których mowa w art. 76 ust. 1 wspólnotowego kodeksu celnego, w odniesieniu do alkoholu etylowego w przypadku stosowania celnych procedur uproszczonych przy obejmowaniu procedurą wywozu alkoholu etylowego zawartego w kosmetykach, perfumach i wodach toaletowych. Od 1 stycznia 2016 r. (art. 7c ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym) procedurą uproszczoną objęty jest także alkohol etylowy, który jest zawarty w kosmetykach klasyfikowanych do pozycji CN 3304, 3305, 3306 i 3307, w perfumach i wodach toaletowych klasyfikowanych do pozycji CN 3303, w olejkach eterycznych klasyfikowanych do pozycji CN 3301 oraz w mieszaninach substancji zapachowych klasyfikowanych do pozycji CN 3302.

...i z przemieszczaniem


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane