statystyki

Od 1 stycznia obrót wyrobami akcyzowymi stał się znacznie łatwiejszy

autor: Bogusław Śledź18.01.2016, 09:04; Aktualizacja: 27.01.2016, 19:32
Procedurą uproszczoną objęty został alkohol etylowy zawarty w niektórych kosmetykach, perfumach, wodach toaletowych i olejkach eterycznych.

Procedurą uproszczoną objęty został alkohol etylowy zawarty w niektórych kosmetykach, perfumach, wodach toaletowych i olejkach eterycznych.źródło: ShutterStock

Doprecyzowano przepisy dotyczące warunków magazynowania w składzie podatkowym. Ponadto można już stosować celne procedury uproszczone w odniesieniu do alkoholu etylowego.

1 stycznia 2016 r. weszła w życie ustawa z 24 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw. Uprościła ona wiele przepisów, m.in. w logistyce obrotu wyrobami akcyzowymi. Nowe przepisy doprecyzowały dotychczasowe regulacje dotyczące stosowania procedur uproszczonych; przemieszczenia na terytorium kraju w procedurze zawieszenia poboru akcyzy wyrobów oznaczonych znakami akcyzy pomiędzy składami podatkowymi; warunków magazynowania wyrobów akcyzowych i niebędących wyrobami akcyzowymi w składzie podatkowym; przeładunku olejów smarowych poza składem podatkowym.

Łatwiej z kosmetykami...

Zgodnie z nowelizacją zostało zniesione wyłączenie stosowania procedur uproszczonych, o których mowa w art. 76 ust. 1 wspólnotowego kodeksu celnego, w odniesieniu do alkoholu etylowego w przypadku stosowania celnych procedur uproszczonych przy obejmowaniu procedurą wywozu alkoholu etylowego zawartego w kosmetykach, perfumach i wodach toaletowych. Od 1 stycznia 2016 r. (art. 7c ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym) procedurą uproszczoną objęty jest także alkohol etylowy, który jest zawarty w kosmetykach klasyfikowanych do pozycji CN 3304, 3305, 3306 i 3307, w perfumach i wodach toaletowych klasyfikowanych do pozycji CN 3303, w olejkach eterycznych klasyfikowanych do pozycji CN 3301 oraz w mieszaninach substancji zapachowych klasyfikowanych do pozycji CN 3302.

...i z przemieszczaniem


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane