statystyki

VAT: Sprzedaż doładowań to usługa telekomunikacyjna

autor: Mariusz Szulc10.12.2015, 07:19; Aktualizacja: 10.12.2015, 08:29
Chodziło o oddział irlandzkiej spółki, który sprzedawał doładowania do telefonów komórkowych w formie zaszyfrowanych plików zawierających odpowiednie kody.

Chodziło o oddział irlandzkiej spółki, który sprzedawał doładowania do telefonów komórkowych w formie zaszyfrowanych plików zawierających odpowiednie kody.źródło: ShutterStock

VAT od dystrybucji kodów, które pozwalają używać telefonów na kartę, należy rozliczyć w momencie wystawienia faktury – wyjaśnił minister finansów.

Zmienił w ten sposób interpretację z 31 stycznia 2014 r. wydaną przez dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie (nr IPPP1/443-1261/13-2/Igo).

Chodziło o oddział irlandzkiej spółki, który sprzedawał doładowania do telefonów komórkowych w formie zaszyfrowanych plików zawierających odpowiednie kody. Kupował je od operatorów, a następnie przesyłał na terminale w punktach sprzedaży. Tam jego kontrahenci mogli sprzedawać doładowania klientom. Dyrektor warszawskiej izby potwierdził, że oddział powinien rozliczać VAT z chwilą sprzedaży doładowania. Wyjaśnił, że rozliczałby podatek w chwili wystawienia faktury tylko wtedy, gdyby świadczył na rzecz kontrahentów usługę telekomunikacyjną (zgodnie z art. 19a ust. 5 pkt 4 lit. b ustawy o VAT).


Pozostało 40% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane