statystyki

VAT: Sprzedaż doładowań to usługa telekomunikacyjna

autor: Mariusz Szulc10.12.2015, 07:19; Aktualizacja: 10.12.2015, 08:29
Chodziło o oddział irlandzkiej spółki, który sprzedawał doładowania do telefonów komórkowych w formie zaszyfrowanych plików zawierających odpowiednie kody.

Chodziło o oddział irlandzkiej spółki, który sprzedawał doładowania do telefonów komórkowych w formie zaszyfrowanych plików zawierających odpowiednie kody.źródło: ShutterStock

VAT od dystrybucji kodów, które pozwalają używać telefonów na kartę, należy rozliczyć w momencie wystawienia faktury – wyjaśnił minister finansów.

Zmienił w ten sposób interpretację z 31 stycznia 2014 r. wydaną przez dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie (nr IPPP1/443-1261/13-2/Igo).

Chodziło o oddział irlandzkiej spółki, który sprzedawał doładowania do telefonów komórkowych w formie zaszyfrowanych plików zawierających odpowiednie kody. Kupował je od operatorów, a następnie przesyłał na terminale w punktach sprzedaży. Tam jego kontrahenci mogli sprzedawać doładowania klientom. Dyrektor warszawskiej izby potwierdził, że oddział powinien rozliczać VAT z chwilą sprzedaży doładowania. Wyjaśnił, że rozliczałby podatek w chwili wystawienia faktury tylko wtedy, gdyby świadczył na rzecz kontrahentów usługę telekomunikacyjną (zgodnie z art. 19a ust. 5 pkt 4 lit. b ustawy o VAT).


Pozostało jeszcze 40% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane