statystyki

Podatek od doładowań telefonów bez zmian

autor: Agnieszka Pokojska05.01.2015, 07:00; Aktualizacja: 05.01.2015, 07:41
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

W 2015 r. sprzedaż kart pre-paid będzie opodatkowana tak, jak dotychczas – wyjaśniło MF w komunikacie. Chodzi zarówno o doładowania konta w ramach starterów z kartą SIM, jak i późniejsze, niezależnie od technologii, w jakiej są dostarczane.

Wątpliwości w tej sprawie wzbudziła ustawa z 25 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2014 r. poz. 1171). Nowelizacja weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Wprowadziła m.in. definicję usług telekomunikacyjnych.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • i(2015-01-07 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie podatki to usluga operatora pobiera od kliena pownna taka usluga byc opodatkowana na korzysc klienta doladowującego Czy dobrze zrozumiałam? pomniejzenie i darmow sms W dobrch tefonach dbrych marek bo nie kazdy telefon nadaje sie do pisania sms poprostu chinszczyzna

    Odpowiedz
  • cd(2015-01-07 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    Dochodzę do wniosku, że rządzą nami jednak pazerne chochoły, bo: rozszerzono znacznie wprowadzanie abonamentów którymi nas się obciąża przy opłatach za cokolwiek - rządzący nie zabezpieczyli i nie określili w ustawach - jakie koszty ponoszone na rzecz usługobiorcy wolno pobierać jako abonament- tego nie ma. Dzisiaj wartość abonamentu nie wiadomo za co przekracza znacznie wartość usługi nawet 20-30 krotnie co już jest rabunkiem karygodnym i absurdalnym. Obecnie wprowadzany podatek od opłaty za usługę często nie wykonana a naliczoną jest nie tylko rabunkiem ale podwójnym opodatkowaniem i na dodatek niezgodnym z Konstytucją- ponadto kto go ma płacić? Mam zawartą umowę w której jest określona w sposób jasny kwota opłat Operatorzy stosują bezprawne naliczanie tego podatku posługując się małymi oszustwami doliczając go do kwot ponad-umownych opłat jest to skandal potwierdzający rządy pazernych chochołów.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane