statystyki

Podatek od doładowań telefonów bez zmian

autor: Agnieszka Pokojska05.01.2015, 07:00; Aktualizacja: 05.01.2015, 07:41
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

W 2015 r. sprzedaż kart pre-paid będzie opodatkowana tak, jak dotychczas – wyjaśniło MF w komunikacie. Chodzi zarówno o doładowania konta w ramach starterów z kartą SIM, jak i późniejsze, niezależnie od technologii, w jakiej są dostarczane.

Wątpliwości w tej sprawie wzbudziła ustawa z 25 lipca 2014 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2014 r. poz. 1171). Nowelizacja weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Wprowadziła m.in. definicję usług telekomunikacyjnych.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • i(2015-01-07 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie podatki to usluga operatora pobiera od kliena pownna taka usluga byc opodatkowana na korzysc klienta doladowującego Czy dobrze zrozumiałam? pomniejzenie i darmow sms W dobrch tefonach dbrych marek bo nie kazdy telefon nadaje sie do pisania sms poprostu chinszczyzna

    Odpowiedz
  • cd(2015-01-07 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    Dochodzę do wniosku, że rządzą nami jednak pazerne chochoły, bo: rozszerzono znacznie wprowadzanie abonamentów którymi nas się obciąża przy opłatach za cokolwiek - rządzący nie zabezpieczyli i nie określili w ustawach - jakie koszty ponoszone na rzecz usługobiorcy wolno pobierać jako abonament- tego nie ma. Dzisiaj wartość abonamentu nie wiadomo za co przekracza znacznie wartość usługi nawet 20-30 krotnie co już jest rabunkiem karygodnym i absurdalnym. Obecnie wprowadzany podatek od opłaty za usługę często nie wykonana a naliczoną jest nie tylko rabunkiem ale podwójnym opodatkowaniem i na dodatek niezgodnym z Konstytucją- ponadto kto go ma płacić? Mam zawartą umowę w której jest określona w sposób jasny kwota opłat Operatorzy stosują bezprawne naliczanie tego podatku posługując się małymi oszustwami doliczając go do kwot ponad-umownych opłat jest to skandal potwierdzający rządy pazernych chochołów.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane