statystyki

Po podpisaniu wniosku o dofinansowanie wkład krajowy przestaje być strukturalny

autor: Agata Piłat07.12.2015, 13:52; Aktualizacja: 07.12.2015, 14:39

Urząd gminy przygotował dokumentację projektową na kompleksową termomodernizację budynku zespołu szkół. Na realizację zadania i dokumentację będzie składany wniosek o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020 w ramach działania 3.2. Czy wydatki na dokumentację i roboty będą wydatkami strukturalnymi? Urząd gminy ponosi też wydatki związane z dowożeniem dzieci do przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz uczniów niepełnosprawnych do specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Pojawiła się informacja, że wymienione wydatki są wydatkami strukturalnymi i należy je ujmować w kodzie 73. klasyfikacji wydatków strukturalnych. Jak gmina powinna je kwalifikować?

EKSPERT RADZI

W momencie gdy wydatki na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz realizację kompleksowej termomodernizacji budynku zespołu szkół są finansowe tylko i wyłącznie ze środków publicznych krajowych i nie ma możliwości oceny, czy dane zadanie będzie współfinansowane ze środków funduszy strukturalnych, w sprawozdaniu Rb-WSa należy ująć wszystkie wydatki dotyczące realizacji wymienionego zadania. Robi się to w obszarze „XIII. Inwestycje w infrastrukturę społeczną, w kodzie 75. Infrastruktura edukacji”.

Sytuacja zmienia się z chwilą podpisania wniosku o dofinansowanie działania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020 (UWAGA – tak samo będzie w przypadku podpisywania wniosku w ramach całej perspektywy finansowej 2014–2020). Wkład krajowy dotyczący realizacji projektu traci miano wydatku strukturalnego. W związku z tym jednostka będzie musiała dokonać korekty kwoty ujętej w sprawozdaniu o tę, która została zakwalifikowana w kodzie 75. przed podpisaniem wniosku o dofinansowanie.

Jeśli zaś chodzi o wydatki ponoszone przez urzędy gmin na dowożenie dzieci do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, uczniów niepełnosprawnych do specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, jak również zwrot kosztów dowożenia uczniów niepełnosprawnych, to nie stanowią one wydatków strukturalnych i nie należy ich ujmować w sprawozdaniu Rb-WSa.


Pozostało 23% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane