statystyki

Nagrody dla sportowców to nie przychód z innych źródeł

autor: Agnieszka Pokojska25.11.2015, 07:29; Aktualizacja: 25.11.2015, 09:23

Urząd miasta musi odprowadzić zaliczkę na PIT, gdy przyznaje bonifikaty za wyniki sportowe lub za prowadzenie szkolenia – stwierdził dyrektor łódzkiej izby skarbowej.

O interpretację wystąpiła jednostka, która przyznawała nagrody sportowcom, a także ich trenerom. Urząd miasta uważał, że nie musi w tym przypadku odprowadzać zaliczek na PIT, gdyż są to przychody z innych źródeł. Przy czym pokreślił, że na urzędzie ciąży obowiązek sporządzenia i przesłania PIT–8C. Z tym stanowiskiem nie zgodził się organ podatkowy. Wyjaśnił, że nagrody są przyznawane prowadzącym szkolenia zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe, jak również sportowcom – czyli osobom wymienionym w art. 13 pkt 2 ustawy o PIT.

Przychód należy więc przypisać do działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w tym przepisie. Tak więc urząd powinien odprowadzić zaliczki na PIT i wykazać je wraz z przychodem w informacji PIT– 11.


Pozostało 29% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane