statystyki

Nagrody dla sportowców to nie przychód z innych źródeł

autor: Agnieszka Pokojska25.11.2015, 07:29; Aktualizacja: 25.11.2015, 09:23

Urząd miasta musi odprowadzić zaliczkę na PIT, gdy przyznaje bonifikaty za wyniki sportowe lub za prowadzenie szkolenia – stwierdził dyrektor łódzkiej izby skarbowej.

O interpretację wystąpiła jednostka, która przyznawała nagrody sportowcom, a także ich trenerom. Urząd miasta uważał, że nie musi w tym przypadku odprowadzać zaliczek na PIT, gdyż są to przychody z innych źródeł. Przy czym pokreślił, że na urzędzie ciąży obowiązek sporządzenia i przesłania PIT–8C. Z tym stanowiskiem nie zgodził się organ podatkowy. Wyjaśnił, że nagrody są przyznawane prowadzącym szkolenia zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe, jak również sportowcom – czyli osobom wymienionym w art. 13 pkt 2 ustawy o PIT.

Przychód należy więc przypisać do działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w tym przepisie. Tak więc urząd powinien odprowadzić zaliczki na PIT i wykazać je wraz z przychodem w informacji PIT– 11.


Pozostało jeszcze 29% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane