Intencje podatnika nie są dla urzędu podstawą do wznowienia postępowania

autor: Katarzyna Bajak17.11.2015, 07:10; Aktualizacja: 17.11.2015, 10:38
urzędnik

Chodziło o podatnika, wobec którego dyrektor urzędu kontroli skarbowej prowadził postępowanie w latach 2003 i 2004.źródło: ShutterStock

Nie da się z pisma skierowanego do innego organu, dotyczącego innego postępowania, wywieść intencji wznowienia postępowania podatkowego – orzekł WSA w Warszawie.

Chodziło o podatnika, wobec którego dyrektor urzędu kontroli skarbowej prowadził postępowanie w latach 2003 i 2004. Kilka lat po tym, w 2010 r. podatnikowi zostały doręczone odpisy tytułów wykonawczych wydanych w postępowaniu egzekucyjnym. Podatnik domagał się wyjaśnienia, na jakiej podstawie je wystawiono, skoro wcześniej nie doręczono mu żadnej decyzji wymiarowej. W tym celu słał pisma do organów egzekucyjnych.

Potem zażądał wznowienia postępowania, na podstawie art. 240 par. 1 pkt 4 Ordynacji podatkowej. Twierdził, że nie z własnej winy nie brał udziału w postępowaniu, bo pozostawione w urzędzie miasta decyzje odebrała osoba dysponująca pełnomocnictwem udzielonym przez jego syna. On sam zaś nie miał z nią żadnego kontaktu. To sprawiło, że został pozbawiony możliwości złożenia odwołania i kwestionowania negatywnych dla niego rozstrzygnięć – twierdził.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane