statystyki

Intencje podatnika nie są dla urzędu podstawą do wznowienia postępowania

autor: Katarzyna Bajak17.11.2015, 07:10; Aktualizacja: 17.11.2015, 10:38
urzędnik

Chodziło o podatnika, wobec którego dyrektor urzędu kontroli skarbowej prowadził postępowanie w latach 2003 i 2004.źródło: ShutterStock

Nie da się z pisma skierowanego do innego organu, dotyczącego innego postępowania, wywieść intencji wznowienia postępowania podatkowego – orzekł WSA w Warszawie.

Chodziło o podatnika, wobec którego dyrektor urzędu kontroli skarbowej prowadził postępowanie w latach 2003 i 2004. Kilka lat po tym, w 2010 r. podatnikowi zostały doręczone odpisy tytułów wykonawczych wydanych w postępowaniu egzekucyjnym. Podatnik domagał się wyjaśnienia, na jakiej podstawie je wystawiono, skoro wcześniej nie doręczono mu żadnej decyzji wymiarowej. W tym celu słał pisma do organów egzekucyjnych.

Potem zażądał wznowienia postępowania, na podstawie art. 240 par. 1 pkt 4 Ordynacji podatkowej. Twierdził, że nie z własnej winy nie brał udziału w postępowaniu, bo pozostawione w urzędzie miasta decyzje odebrała osoba dysponująca pełnomocnictwem udzielonym przez jego syna. On sam zaś nie miał z nią żadnego kontaktu. To sprawiło, że został pozbawiony możliwości złożenia odwołania i kwestionowania negatywnych dla niego rozstrzygnięć – twierdził.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane