statystyki

Polisa lekarza nie jest kosztem jego gabinetu

autor: Patrycja Dudek10.11.2015, 08:14; Aktualizacja: 10.11.2015, 09:40
Chodziło o lekarza prowadzącego indywidualną praktykę lekarską.

Chodziło o lekarza prowadzącego indywidualną praktykę lekarską.źródło: ShutterStock

Nie można odliczyć składki na ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy z powodu choroby lub nieszczęśliwego wypadku – orzekł WSA w Gdańsku.

Chodziło o lekarza prowadzącego indywidualną praktykę lekarską. Oprócz tego miał on też podpisane kontrakty na usługi ze szpitalami. W umowach tych przewidziano kary za niewykonanie usług zgodnie z harmonogramem.

Obawiając się skutków choroby lub nieszczęśliwego wypadku, lekarz postanowił się ubezpieczyć. Polisa gwarantowała mu nie tylko jednorazowe świadczenie z tytułu śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, lecz także miesięczny dochód w wysokości 5000 zł na wypadek niemożności prowadzenia działalności gospodarczej.

We wniosku o interpretację lekarz wyjaśnił, że ubezpieczenie pozwoli mu ochronić i zabezpieczyć źródło przychodów w razie utraty zdrowia, bo otrzymywane 5000 zł miesięcznie pokryje koszty bieżącej działalności do czasu odzyskania zdrowia. Uważał, że w związku z tym powinien mieć prawo ująć wydatek na polisę w kosztach podatkowych jego firmy.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane