statystyki

Polisa lekarza nie jest kosztem jego gabinetu

autor: Patrycja Dudek10.11.2015, 08:14; Aktualizacja: 10.11.2015, 09:40
Chodziło o lekarza prowadzącego indywidualną praktykę lekarską.

Chodziło o lekarza prowadzącego indywidualną praktykę lekarską.źródło: ShutterStock

Nie można odliczyć składki na ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy z powodu choroby lub nieszczęśliwego wypadku – orzekł WSA w Gdańsku.

Chodziło o lekarza prowadzącego indywidualną praktykę lekarską. Oprócz tego miał on też podpisane kontrakty na usługi ze szpitalami. W umowach tych przewidziano kary za niewykonanie usług zgodnie z harmonogramem.

Obawiając się skutków choroby lub nieszczęśliwego wypadku, lekarz postanowił się ubezpieczyć. Polisa gwarantowała mu nie tylko jednorazowe świadczenie z tytułu śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, lecz także miesięczny dochód w wysokości 5000 zł na wypadek niemożności prowadzenia działalności gospodarczej.

We wniosku o interpretację lekarz wyjaśnił, że ubezpieczenie pozwoli mu ochronić i zabezpieczyć źródło przychodów w razie utraty zdrowia, bo otrzymywane 5000 zł miesięcznie pokryje koszty bieżącej działalności do czasu odzyskania zdrowia. Uważał, że w związku z tym powinien mieć prawo ująć wydatek na polisę w kosztach podatkowych jego firmy.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane