statystyki

Kiedy wydatki na naukę pracowników urzędu są strukturalne

autor: Agata Piłat09.11.2015, 11:27; Aktualizacja: 09.11.2015, 11:31

Kilkunastu pracowników urzędu miasta uzupełnia swoje wykształcenie – są to studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Zgodnie z umowami zawartymi z pracownikami urząd częściowo refunduje opłaty za studia poniesione przez pracowników (czesne). Czy dofinansowanie czesnego stanowi wydatek strukturalny? Jeżeli tak, to czy należy je ująć w kodzie 81, tak jak wszystkie szkolenia mające na celu podnoszenie kompetencji kadr administracji samorządowej? Jeżeli kod 81 jest nieprawidłowy, to jaki będzie właściwy?

Co do zasady przyjmuje się, że w przypadku pracowników administracji samorządowej do wydatków strukturalnych związanych z podnoszeniem kwalifikacji ujmuje się jedynie wydatki ponoszone w związku z ich uczestnictwem w studiach podyplomowych/doktoranckich.

Wydatki ponoszone na studia licencjackie i magisterskie nie będą stanowiły wydatku strukturalnego w odniesieniu do pracowników administracji samorządowej i nie należy ich ujmować w sprawozdaniu o wydatkach strukturalnych.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane