statystyki

Kiedy wydatki na naukę pracowników urzędu są strukturalne

autor: Agata Piłat09.11.2015, 11:27; Aktualizacja: 09.11.2015, 11:31

Kilkunastu pracowników urzędu miasta uzupełnia swoje wykształcenie – są to studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Zgodnie z umowami zawartymi z pracownikami urząd częściowo refunduje opłaty za studia poniesione przez pracowników (czesne). Czy dofinansowanie czesnego stanowi wydatek strukturalny? Jeżeli tak, to czy należy je ująć w kodzie 81, tak jak wszystkie szkolenia mające na celu podnoszenie kompetencji kadr administracji samorządowej? Jeżeli kod 81 jest nieprawidłowy, to jaki będzie właściwy?

Co do zasady przyjmuje się, że w przypadku pracowników administracji samorządowej do wydatków strukturalnych związanych z podnoszeniem kwalifikacji ujmuje się jedynie wydatki ponoszone w związku z ich uczestnictwem w studiach podyplomowych/doktoranckich.

Wydatki ponoszone na studia licencjackie i magisterskie nie będą stanowiły wydatku strukturalnego w odniesieniu do pracowników administracji samorządowej i nie należy ich ujmować w sprawozdaniu o wydatkach strukturalnych.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane