statystyki

VAT: Ubranka dla dzieci szybko nie stanieją

autor: MS05.11.2015, 07:09

Obniżka stawki podatku od odzieży dla najmłodszych z 23 do 8 proc. wymaga osiągnięcia jednomyślności w Radzie Unii Europejskiej. A to bardzo trudne – uważa Ministerstwo Finansów.

W Komisji Europejskiej trwa przegląd stawek obniżonych VAT. Ewentualne propozycje nowych preferencji (np. dla e-booków i e-gazet) mają paść w połowie 2016 r. Już teraz jednak niektóre kraje lobbują o wprowadzenie dogodnych dla nich preferencji, np. Wielka Brytania o objęcie artykułów higienicznych, w tym kobiecych tamponów, stawką 0 proc.

W Polsce podobny problem jest z 23 proc. VAT na ubranka dziecięce. W odpowiedzi na pytanie DGP resort finansów przypomniał o zaleceniach Rady UE z 14 lipca 2015 r., by nie rozszerzać, a odwrotnie – stopniowo likwidować preferencje w VAT. ©?


Pozostało 31% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • mama(2015-11-05 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    A po co mają tanieć??? Dzieci szybko wyrastają z ubranek więc nie warto kupować nowych... w lumpeksach i szmatlandach jest ich pod dostatkiem...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane