Darowizny: Komu przysługuje ulga mieszkaniowa?

autor: Maciej Suchorabski18.09.2015, 07:00
Balkon, dom, mieszkanie

Należy zaznaczyć, że mieszanie lub budynek nabyty w drodze darowizny może być zwolniony z podatku wyłącznie w kręgu osób należących do I grupy podatkowej.źródło: ShutterStock

Nabywacie prawa do nieruchomości nie zawsze musi wiązać się z zapłatą podatku. Polskie prawo przewiduje kilka warunków, po których spełnieniu nie jest konieczne przekazywanie pieniędzy fiskusowi. Dowiedz się, kto może skorzystać z ulgi mieszkaniowej na podstawie ustawy od spadków i darowizn.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • notariusz(2015-09-21 09:37) Zgłoś naruszenie 30

    Opisana w tekście ulga nie ma nic wspólnego z ulgą z art. 4a ustawy o SID. To jest ulga z art. 16 tej ustawy. W zasadzie nie ma ona znaczenia dla członków najbliższej rodziny wymienionych w art. 4a. Proszę redakcje o precyzję.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane