statystyki

Podatnik musi cierpliwie czekać na końcową decyzję

autor: Katarzyna Jędrzejewska17.09.2015, 07:20; Aktualizacja: 17.09.2015, 08:33
podatki-PIT-kredyt

Chodziło o podatniczkę, u której urząd skarbowy rozpoczął kontrolę podatkową niezbędną – jak podkreślił – dla przeciwdziałania popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia skarbowegoźródło: ShutterStock

Nie można sprzeciwiać się ani skarżyć do sądu postanowienia o rozszerzeniu zakresu kontroli, jeżeli jego celem ma być przeciwdziałanie przestępstwu lub wykroczeniu skarbowemu – stwierdził NSA.

Chodziło o podatniczkę, u której urząd skarbowy rozpoczął kontrolę podatkową niezbędną – jak podkreślił – dla przeciwdziałania popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia skarbowego. Czas trwania takiej kontroli nie jest limitowany. Wynika to wprost z art. 83 ust. 2 pkt 2 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. z 2015 r. poz. 584 ze zm.).

Po kilku dniach urząd rozszerzył zakres kontroli. Podatniczka się temu sprzeciwiła, ale organy podatkowe uznały jej sprzeciw za niedopuszczalny.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane