statystyki

Podatnik musi cierpliwie czekać na końcową decyzję

autor: Katarzyna Jędrzejewska17.09.2015, 07:20; Aktualizacja: 17.09.2015, 08:33
podatki-PIT-kredyt

Chodziło o podatniczkę, u której urząd skarbowy rozpoczął kontrolę podatkową niezbędną – jak podkreślił – dla przeciwdziałania popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia skarbowegoźródło: ShutterStock

Nie można sprzeciwiać się ani skarżyć do sądu postanowienia o rozszerzeniu zakresu kontroli, jeżeli jego celem ma być przeciwdziałanie przestępstwu lub wykroczeniu skarbowemu – stwierdził NSA.

Chodziło o podatniczkę, u której urząd skarbowy rozpoczął kontrolę podatkową niezbędną – jak podkreślił – dla przeciwdziałania popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia skarbowego. Czas trwania takiej kontroli nie jest limitowany. Wynika to wprost z art. 83 ust. 2 pkt 2 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. z 2015 r. poz. 584 ze zm.).

Po kilku dniach urząd rozszerzył zakres kontroli. Podatniczka się temu sprzeciwiła, ale organy podatkowe uznały jej sprzeciw za niedopuszczalny.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane