Komornicy nie będą musieli kupować kas

autor: Agnieszka Pokojska04.09.2015, 07:26; Aktualizacja: 04.09.2015, 08:42
Dziś komornicy też nie muszą stosować kas, ale dlatego, że nie rozliczają VAT

Dziś komornicy też nie muszą stosować kas, ale dlatego, że nie rozliczają VATźródło: ShutterStock

Od 1 października 2015 r. usługi komornicze będą zwolnione z ewidencji na kasie fiskalnej. Takie zwolnienie pojawi się w poz. 28, która zostanie dodana w załączniku do rozporządzenia z 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz.U. poz. 1544). Wynika to z opublikowanego projektu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Slick(2015-09-04 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe ile kosztuje taka usługa w Sejmie? Adwokatów i radców nie było na to stać, więc pewnie niemało.

    Odpowiedz
  • KSIĘGOWY(2015-09-04 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Zanim napiszesz kolejne oszczerstwo zastanów się. Komornik prowadzi ewidencję operacji finansowych w formie księgi pieniężnej, a więc instrumentu o wiele bardziej skomplikowanego niż kasa fiskalna, która w tym wypadku byłaby tylko niepotrzebnym powieleniem dokumentacji.

    Odpowiedz
  • efff(2015-09-04 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Żadna łaska.Wprowadzenie vat-u drogą powielaczową to skandal."Polska to dziki kraj",a tzw.politycy to szkodnicy prowadzący prostą drogą do ruiny obywateli.Teksty wiceministra finansów w tej sprawie są na poziomie ucznia gimnazjum.Czas poważnie rozliczać tych urzędników-szkodników.Miejsca w więzieniach się znajdą.Następni chętni wcześniej dobrze się zastanowią nad tym co zrobią.

    Odpowiedz
  • I(2015-09-05 21:08) Zgłoś naruszenie 00

    A POCO IM KASY WEJDZIE NA KONTO I ODEJMIE SWOJE I TO SZYBKO NIE BĘDZIE CZEKAŁ NA DECYZJĘ SĄDU ,A CO MI TAM WSZYSKO MOGE WSZYSTKO POTRAFJĘ GORSZY NIZ ZYD GORSZY NIZ NIEMIEC PODCZAS OKUPACIJ

    Odpowiedz
  • sn(2015-09-07 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    To jest korporacja -sitwa, jak widać ostatnio(info media) z ich postępowania, uczciwości , solidności wykonywania obowiązków, należytej staranności itp (zabierane traktory obcym- nie wyrównali wszystkich strat , auta, rozwalane firmy pod byle pretekstem itp , metody gorsze niż w komunie) , gdzie tu jest Państwo Prawa (konstytucja) . Rządzący zajmują się sobą i swoimi sprawami ( jak utrzymać się przy korycie- to ich główna praca) , nie mają ci POparciPSL czasu poprawić tak fatalne prawa !!! Wciskają kit reklamowy i tyle po nich pozostaje .

    Odpowiedz
  • B.O.P.E.(2015-09-08 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    sn, I, Slick, - nie komentuje jeżeli jesteś analfabetą prawno-podatkowym.

    Odpowiedz
  • Krzysztof Kucharczyk(2015-09-15 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    Wg. mnie jeśli ja mam mieć kasę obowiązkową to i oni powinni mieć obowiązek jeśli każdy ma mieć to każdy bez wyjątków.

    Odpowiedz