statystyki

Jak wykazać zakup usług od podmiotu niezarejestrowanego dla potrzeb VAT

autor: Rafał Styczyński31.08.2015, 12:34; Aktualizacja: 03.10.2015, 12:23

Podatniczka zakupiła usługi budowlane od spółki, która okazała się podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą, jednak niezarejestrowanym dla celów VAT. Czy ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez taki podmiot?

EKSPERT RADZI

Odliczeniu od podatku należnego podlega cały podatek naliczony wynikający z czynności nabycia towarów i usług wykorzystywanych do wykonywania działalności gospodarczej. Ustawodawca przewiduje jednak pewne wyjątki w tym zakresie poprzez:

● wprowadzenie ograniczeń w odliczeniach VAT naliczonego polegających na wyłączeniu możliwości odliczenia w niektórych sytuacjach (art. 88 ustawy o VAT),

● wprowadzenie procentowo i kwotowo określonej górnej granicy sumy podatku, jaki może zostać odliczony przy dokonywaniu określonych czynności, które są podejmowane w ramach prowadzonej działalności opodatkowanej (art. 86 ust. 3 ustawy o VAT).


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane