Podatek katastralny w Polsce kwestią czasu?

14.06.2015, 16:00; Aktualizacja: 22.10.2015, 10:58

Kwestia zastąpienia w Polsce podatku od nieruchomości, wraz z podatkiem rolnym i leśnym podatkiem katastralnym, posiada już swoją bogatą i dość długą historię. Pomimo tego proces ten wciąż pozostaje w martwym punkcie. Co więcej, w dalszym ciągu niewiele wskazuje na to, by stan ten w przewidywalnej perspektywie miał ulec zmianie, co jest dobrą wiadomością dla rodzimych właścicieli nieruchomości.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:RynekPierwotny.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (112)

  • bookbis(2015-06-14 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    sama nazwa jakos tak dziwnie mnie mdli chodziaz litery nie sa poprzestawiane, ale tak na serio gminy maja tak duzo kasy i tak bardzo ja rozpłynniły ,że nastepny podatek i tak nie spowoduja przypływow najpierw trzeba zacerowac dziury by nic z nich sie nie sypało, bo cały czas przypomina to wierszyk o Grzesiu ,ktory niosł piasek

    Odpowiedz
  • Lol(2015-06-14 17:23) Zgłoś naruszenie 00

    No tak, ma wrócić wasze ulice nasze kamienice...

    Odpowiedz
  • Slick(2015-06-14 17:40) Zgłoś naruszenie 00

    Czemu miałbym płacić 2 czy 4 tysiące rocznie za mieszkanie warte 200 tys. zł? Trzeba byłoby wynajmować to mieszkanie przecz kilka miesięcy jedynie po to, żeby zarobić na ten konkretny podatek, a fiskus wyciągnie też łapę po podatek dochodowy. Nie sądzę, że znajdą się nagle chętni płacić dwa razy tyle czynszu, przy płacach na poziomie Wietnamu. Jedną kamienicę już semici prabaci zabrali. Prędzej pójdę pracować w wieży wartowniczej niż dam zabrać jeszcze mieszkanie.

    Odpowiedz
  • dzordz(2015-06-14 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    zakładamy że nieruchomość (45m2 mieszkanie w bloku - warszawa) jest warta 350 tys. to owe 2% wynosi 7000,oo pln
    tak 7 tys.
    dlaczego kowalski, nowak ma zapłacić tyle kasy ?
    taka stawka to jest złodziejstwo i rozbój bowiem w ciągu 10 lat nastąpi wywłaszczenie "szarego" obywatela z jego nieruchomości

    Odpowiedz
  • korina(2015-06-14 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje chyba nie wprowadzą tego podatku?

    Odpowiedz
  • korina(2015-06-14 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    Aha, najpierw niech zarobki u nas będą takie jak na Zachodzie, a potem niech złodzieje wprowadzają takie podatki.

    Odpowiedz
  • blodbad(2015-06-14 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    Ciemny lud kupuje "bajeczki" o kwocie wolnej, a o inne podatki w UK już nie pyta ;-)

    Odpowiedz
  • A(2015-06-14 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    ceny nieruchomości są z kosmosu stąd i takie podatek wychodzi realna cena za przykładowe 50 m to 80 tys wtedy i podatek 800 zł

    Odpowiedz
  • wynalazca(2015-06-14 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Hehehe,zero wyobraźni,jak ktoś chce wprowadzić taki podatek musi liczyć się z całkowitą ruiną miast i wsi typu opustoszałe tereny,puste bloki itp. a inwestycje się nie zwrócą, taki podatek przyniesie dochód wtedy i tylko wtedy gdy na świecie znikną takie aglomeracje jak Londyn,Paryż,Berlin, z Polski nie da się zrobić Zachodu, za to da się zrobić step,radzę młodym wyjechać bo szkoda pracować i budować na piasku z kretynami,najlepiej do Australii teraz

    Odpowiedz
  • ekonomista(2015-06-14 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    ...chwila, moment. Jeszcze nie czas. Jeszcze nie wszyscy zadłużyli się w bankach, tu jeszcze tkwią rezerwy do wypompowania. Dopiero potem "dorżnie się watahy" katastrem...

    Odpowiedz
  • buhhaha(2015-06-14 19:21) Zgłoś naruszenie 00

    po co w ogóle te bzdury pisać!!! wygraj DUDA i nie wprowadzi takiego ******** wieć dajcie sobie siana!!!

    Odpowiedz
  • d(2015-06-14 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    "W tej sytuacji paradoksalnie nie pozostaje nic innego, jak tylko życzenia jak najszybszego wprowadzenia podatku katastralnego w Polsce. Będzie to bowiem sygnał osiągnięcia przez krajowy rynek nieruchomości, rynek pracy, czy wreszcie przez całą krajową gospodarkę parametrów korespondujących ze standardami krajów o zaawansowanym stopniu rozwoju."
    Niech sie autor puknie w ta glupia lepetyne. Jest rzad krajow, gdzie nie ma wogole zadnego podatku i ludziom sie zyje jak najlepiej. Przezarcie biurokracja i rozpasanie urzednicze za pieniadze podatniko nazywa postepem? ABSURD.

    Odpowiedz
  • magister inżynier Ludwik(2015-06-14 19:50) Zgłoś naruszenie 00

    Nic mnie nie obchodzą inne kraje , a podatek katastralny to łajdactwo !

    Odpowiedz
  • jaje(2015-06-14 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    Takiego gn.oja który tylko pomyśli o takim podatku ,należy bezwzględnie zlikwidować, inaczej Nas wykończenia.

    Odpowiedz
  • 222a(2015-06-14 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    Na wszelki wypadek dołącz do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy antykatastralnej przygotowanej przez Stowarzyszenie Interesu Społecznego Wieczyste. Więcej na stronie Stowarzyszenia lub Serwis21.

    Odpowiedz
  • z(2015-06-14 20:20) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw wprowadzą jako zastąpienie podatku od nieruchomości, rolnego, etc. ze stawką powiedzmy 0,2 %. Potem co kilka lat będą podnosić o 100 % stawkę, aż dojdą do 2 %. Nikt nie będzie protestował bo raka gotuje się wolno.

    Odpowiedz
  • emigrant 72(2015-06-14 20:20) Zgłoś naruszenie 00

    Zaczęło się lobbowanie. Pismaki na usługach napiszą co im karzą. Jak można wmawiać że kolejny, wyższy podatek jest dla nich dobry?!
    Ty sprzedajna łajzo!

    Odpowiedz
  • GOŚĆ(2015-06-14 20:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli chcą wyprowadzić ludzi na ulicę, mogą być pewni: ta kolejna próba odebrania nam naszych mieszkań skończy się rewoltą. Albo jestem właścicielem domu, albo tylko go dzierżawię od gminy. Szwecja, która przez wiele lat zdzierała obywatelom ostatnią koszulę z pleców zrezygnowała z tego podatku nazywając go: " NIEMORALNYM". Oczywiście POlitycy jak zwykle powołują się na UE. Szwdzi już w trakcie członkostwa wycofali ten feudalny i złodziejski rozbój państwa.

    Odpowiedz
  • Polak(2015-06-14 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    to jest jawne okradanie tego czego latami dorabiały się pokolenia Polaków . Zabronić i wywalić tych co to robią!

    Odpowiedz
  • sd(2015-06-14 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    Kazimierz Bujakowski pełni funkcję Głównego Geodety Kraju. Przygotował i przeprowadził dwie nowelizacje ustawy „Prawo geodezyjne i kartograficzne". Brał udział w pracach nad „Rządowym programem rozwoju systemu katastralnego w Polsce".

    No wlasnie ...

    Odpowiedz