statystyki

We wspólnym gospodarstwie rolnym może być tylko jeden podatnik

autor: Łukasz Zalewski14.05.2015, 07:17; Aktualizacja: 14.05.2015, 08:31
Naczelnik urzędu odmówił. Stwierdził, że kobieta, mimo złożonego zgłoszenia rejestracyjnego, nie jest czynnym podatnikiem VAT.

Naczelnik urzędu odmówił. Stwierdził, że kobieta, mimo złożonego zgłoszenia rejestracyjnego, nie jest czynnym podatnikiem VAT.źródło: ShutterStock

Żona nie może zarejestrować się do celów daniny od towarów i usług, jeżeli zrobił to już mąż z tytułu prowadzenia działalności rolniczej – potwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.

Sprawa dotyczyła małżeństwa, w którym mąż rozliczał VAT od sprzedaży owoców. Żona natomiast zarejestrowała działalność gospodarczą w zakresie prowadzenia usług ochrony roślin. Musiała to zrobić, aby dostać dofinansowanie do zakupu ciągnika i opryskiwacza. Następnie złożyła deklarację VAT, w której, w związku z zakupem, wykazała podatek naliczony. Zażądała zwrotu z urzędu skarbowego ponad 45 tys. zł.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane