Fiskus nie wezwie. Fiskus poprosi

autor: KaJ08.05.2015, 08:22; Aktualizacja: 08.05.2015, 11:18
Od maja został wprowadzony nowy zestandaryzowany wzór tego dokumentu. Resort finansów nazywa go zamiennie: wezwaniem i zaproszeniem

Od maja został wprowadzony nowy zestandaryzowany wzór tego dokumentu. Resort finansów nazywa go zamiennie: wezwaniem i zaproszeniemźródło: ShutterStock

Obowiązuje stosowanie języka prostego i zrozumiałego, bez budowania zdań złożonych – tak Ministerstwo Finansów nakazuje podległym sobie urzędnikom pisać wezwania do podatników.

Od maja został wprowadzony nowy zestandaryzowany wzór tego dokumentu. Resort finansów nazywa go zamiennie: wezwaniem i zaproszeniem, bo – jak tłumaczy – myślał o zapewnieniu podatnikom pełniejszej i bardziej przystępnej informacji na temat wizyty w urzędzie skarbowym.

Teraz – zgodnie z nowym wzorem – naczelnicy urzędów skarbowych nie będą już wzywać, tylko prosić o osobiste stawienie się w siedzibie urzędu bądź przesłanie wskazanych dokumentów. Zapewnią przy tym, że wszelkie dodatkowe wątpliwości można wyjaśnić z osobą prowadzącą sprawę (tu podane będzie imię i nazwisko pracownika, jego stanowisko służbowe i numer telefonu, a nawet dane osoby zastępującej).

Na zakończenie naczelnik zaprosi do skorzystania z innych usług administracji podatkowej: Portalu Podatkowego i Krajowej Informacji Podatkowej. Wskaże też, jak to zrobić.


Pozostało jeszcze 41% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • WSA(2015-05-11 11:13) Zgłoś naruszenie 00

  kompletna bzdura bo we wszystkich dotychczasowych dokumentach wysyłanych z urzędów już to jest zawarte, więc żadna to nowość i żaden postęp. Zaproszenia to można wysyłać na pokaz garnków Zeptera, administracja działa w oparciu o procedurę administracyjną i na przepisach i tam nie ma nic o zaproszeniach. Art. 120 Ordynacji mówi, że organy działają na podstawie i w granicach prawa.

  Odpowiedz
 • Bert(2015-05-10 17:31) Zgłoś naruszenie 00

  Zaproszenie będzie pisane wesołą czcionką Segoe Script, a pouczenie o karze porządkowej 2.800 zł, na samym dole drobnym maczkiem.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-05-10 10:05) Zgłoś naruszenie 00

  Fiskus - już teraz - poprosi .
  Ale okradnie - po staremu .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane