Jakie wymogi trzeba spełnić, jeśli chcemy przejść na e-faktury

autor: Łukasz Zalewski13.05.2015, 11:53

Podatnik, który chce wystawiać faktury elektroniczne, musi uzyskać zgodę od kontrahentów na otrzymywanie ich w takiej formie. Wysyłając je, powinien też zapewnić im autentyczność pochodzenia, integralność treści oraz czytelność.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • realista(2015-04-27 15:52) Zgłoś naruszenie 02

    e-Faktury wprowadzają nieuczciwy układ. Wystawca FV ma same oszczędności (nie zużywa papieru, nie płaci za znaczek), natomiast odbiorca ma same problemy - nie dość, że musi zapłacić za tą FV, to jeszcze musi zadbać o system informatyczny, który zapewni autentyczność, integralność i czytelność tej FV. A za 5 lat, gdy dzisiejsze formaty danych staną się archaizmem (kto zapewni, że za 5 lat format PDF będzie czytelny?), to tylko odbiorca FV będzie odpowiadać za to przed US, a nie wystawca takiej 'trefnej' FV.

    Odpowiedz
  • wystawca(2015-05-19 09:40) Zgłoś naruszenie 11

    Kolego realisto - Ty również masz oszczędności, gdyż nie musisz trzymać ton faktur u siebie w domu a na nośniku cyfrowym, policz ile ton papieru trzymasz w szafach od swoich dostawców faktur obecnie :)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane