E-znaczek jest bez VAT tak samo, jak tradycyjny

autor: Katarzyna Bajak16.03.2015, 07:30; Aktualizacja: 16.03.2015, 08:18

Sprzedaż znaków pocztowych przez internet jest zwolniona z podatku, bo nie jest to usługa elektroniczna – orzekł WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła firmy będącej spółką córką Poczty Polskiej, zajmującej się sprzedażą e-znaczków po cenie równej ich wartości nominalnej. Stanowią one odpowiednik tradycyjnego znaczka. E-znaczek można kupić przez internet, a po otrzymaniu go w formie PDF – wydrukować i umieścić na kopercie.

Spółka była przekonana, że jej działalność jest zwolniona z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 4 i 17 ustawy o tym podatku. Punkt 4 tego przepisu mówi o dostawie za cenę równą wartości nominalnej znaczków pocztowych, ważnych w obrocie pocztowym na terytorium kraju i innych znaczków tego typu. Natomiast pkt 13 zwalnia z VAT powszechne usługi pocztowe świadczone przez operatora obowiązanego do świadczenia takich usług oraz dostawę towarów ściśle z tymi usługami związana.

Dyrektor IS w Warszawie uznał jednak, że spółka świadczy usługi elektroniczne, a te nie korzystają z żadnych preferencji podatkowych (nr IPPP1/443-1350/13-2/MPe).


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane