statystyki

E-znaczek jest bez VAT tak samo, jak tradycyjny

autor: Katarzyna Bajak16.03.2015, 07:30; Aktualizacja: 16.03.2015, 08:18

Sprzedaż znaków pocztowych przez internet jest zwolniona z podatku, bo nie jest to usługa elektroniczna – orzekł WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła firmy będącej spółką córką Poczty Polskiej, zajmującej się sprzedażą e-znaczków po cenie równej ich wartości nominalnej. Stanowią one odpowiednik tradycyjnego znaczka. E-znaczek można kupić przez internet, a po otrzymaniu go w formie PDF – wydrukować i umieścić na kopercie.

Spółka była przekonana, że jej działalność jest zwolniona z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 4 i 17 ustawy o tym podatku. Punkt 4 tego przepisu mówi o dostawie za cenę równą wartości nominalnej znaczków pocztowych, ważnych w obrocie pocztowym na terytorium kraju i innych znaczków tego typu. Natomiast pkt 13 zwalnia z VAT powszechne usługi pocztowe świadczone przez operatora obowiązanego do świadczenia takich usług oraz dostawę towarów ściśle z tymi usługami związana.

Dyrektor IS w Warszawie uznał jednak, że spółka świadczy usługi elektroniczne, a te nie korzystają z żadnych preferencji podatkowych (nr IPPP1/443-1350/13-2/MPe).


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane