statystyki

Fiskus nie może zaprzeczać sam sobie

autor: Patrycja Dudek11.03.2015, 07:20; Aktualizacja: 11.03.2015, 07:35
ludzie-praca

Chodziło o dyrektorów i pracowników powiatowych urzędów pracy wysłanych na szkolenie organizowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Szkolenie miało im pomóc w aktywizacji osób bezrobotnych.źródło: ShutterStock

Istnieją wątpliwości co do zwolnienia z PIT szkoleń odbywanych przez pracowników urzędów pracy, lecz trudno je kwestionować, bo resort sam wydał w tej sprawie korzystną dla nich interpretację ogólną – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny

Chodziło o dyrektorów i pracowników powiatowych urzędów pracy wysłanych na szkolenie organizowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Szkolenie miało im pomóc w aktywizacji osób bezrobotnych.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

 • observer21(2015-03-14 20:40) Zgłoś naruszenie 00

  Wyrwij fiskusowi bat!

  My, polscy podatnicy, jesteśmy uczciwymi obywatelami. Płacimy podatki, bo wiemy, że to nasz obowiązek. Fiskus zbyt często próbuje nam wmówić, że jesteśmy przestępcami.
  Za oszusta zostaje uznany każdy, kto nie potrafi udowodnić swojej niewinności. Urzędnicy wciąż hołdują zasadzie domniemania winy. Nie godzimy się na to!
  Aparat państwa tworzy przepisy – jeśli są niejasne, odpowiedzialność za negatywne skutki nie powinna być po stronie obywatela – Prezydent RP Bronisław Komorowski.
  W Sejmie RP od paru miesięcy leży projekt noweli przepisów, które zmusiłyby urzędników fiskusa do zmiany swojej postawy wobec obywateli.

  http://citizengo.org/pl/19986-wyrwij-fiskusowi-bat

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane