statystyki

Jak w 2015 roku rozliczać koszty przy cienkiej kapitalizacji

autor: Przemysław Molik02.03.2015, 14:11

Problem

Czy spółka, która zaciągnęła pożyczkę od swojego udziałowca przed 1 stycznia 2015 r., może na podstawie przepisów przejściowych zaliczać do kosztów uzyskania przychodów spłacane odsetki, stosując przy niedostatecznej kapitalizacji nową obowiązującą od tego roku metodę, określoną w art. 15c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy też z wyboru tej metody nie może skorzystać, jeśli faktycznie otrzymała kwotę pożyczki przed 1 stycznia 2015 r. i w takiej sytuacji musi rozliczać koszty na podstawie przepisów ogólnych określonych w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym do końca 2014 r.?


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane