Zapraszamy na praktyczne webinarium „Kto powinien zmienić formę opodatkowania w ramach Polskiego Ładu 2.0 – poradnik dla przedsiębiorców i biur rachunkowych, które odbędzie się 2 czerwca 2022 roku. Gwarantujemy imienny certyfikat!

Wprowadzenie przez prawodawcę zmian w Polskim Ładzie w trakcie 2022 r. ze skutkiem czy raczej możliwością ich stosowania już od początku tego roku i w odniesieniu do rozliczeń dokonywanych przez podatników w tym roku jest sytuacją bez precedensu. Teraz, w połowie roku podatkowego, rzesze przedsiębiorców, osób prowadzących działalność gospodarczą, stają po raz kolejny przed wyborem formy opodatkowania, a w zasadzie przed decyzją – czy dokonać kolejnego wyboru, zmienić zasady opodatkowania ze skutkiem od początku tego roku.

Oczywiście nie wszyscy przedsiębiorcy mogą zweryfikować swoje wcześniejsze decyzje. Przedsiębiorcy, którzy wcześniej zdecydowali się na bardziej radykalne kroki i – wbrew ostrzeżeniom – zdecydowali się na zmianę formy prawnej prowadzenia działalności, wybierając znacznie bardziej kosztowną niż ta na podstawie wpisu do CEIDG, nie mają dzisiaj szans na poprawę swojej sytuacji fiskalnej retrospektywnie, tzn. od początku 2022 r.

Webinarium będzie poświęcone zagadnieniu ponownego wyboru sposobu opodatkowania od początku 2022 r. w oparciu o regulacje drugiej wersji Polskiego Ładu. W trakcie webinarium ekspert zaprezentuje na konkretnych przykładach, komu może się opłacać zmiana sposobu opodatkowania, na czym ona powinna polegać i jak daleko powinna sięgać, oraz wskaże, dla którego przedsiębiorcy lepszym rozwiązaniem jest kontynuowanie formy opodatkowania przyjętej na początku 2022 r.

Program webinarium:

 • Na czy polega bezprecedensowość zmian Polskiego Ładu 2.0 dla przedsiębiorców?
 • Ograniczenia zmiany formy opodatkowania na podstawie Polskiego Ładu 2.0
 • Na jakich zasadach i w jakim terminie można zmienić formę opodatkowania PIT w ramach Polskiego Ładu 2.0?
 • Najważniejsze przesłanki do zmiany formy opodatkowania w związku z Polskim Ładem 2.0
 • Komu się opłaca zmienić formę opodatkowania i jak to sprawdzić? – sposób weryfikacji na przykładach
 • Co z przedsiębiorcami, którzy dali się namówić na zmianę formy działalności (np. S.K.A)? Czy oni mogą poprawić swoją sytuację na podstawie zmian Polskiego Ładu 2.0?
 • Podsumowanie i odpowiedzi na pytania uczestników webinarium

Niezbędne informacje:

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

„Kto powinien zmienić formę opodatkowania w ramach Polskiego Ładu 2.0 – poradnik dla przedsiębiorców i biur rachunkowych” + certyfikat gwarantowany

Termin: 2 czerwca 2022, godz. 10:00-11:00

Ostatnie 10 minut naszego spotkania przeznaczymy na Państwa pytania.

Prowadzący: Radosław Kowalski

Prawnik, doradca podatkowy, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego, wcześniej kierownik działu windykacji w jednej z największych firm teleinformatycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych. Autor licznych publikacji, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.

Korzyści dla uczestników webinarium:

 • Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
 • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.
 • Dzień po webinarium, uczestnicy webinarium otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
 • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
 • Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>


Retransmisje webinariów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Wśród ostatnio dodanych szkoleń są m.in.: Polski Ład – zmiany w ryczałcie, Polski Ład – zmiany w zakresie VAT, Polski Ład – czy i jak przekształcić działalność w spółkę, Zmiany w ubezpieczeniach i zasiłkach od 2022, Podatkowe problemy biur rachunkowych, Podatkowe aspekty ze spłacaniem kredytów i pożyczek, Potrącenia komornicze, Pakiet VAT w e-commerce, Import usług, WNT po wyroku TSUE oraz Procedura przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 2 czerwca 2022 r. o godz. 10.00 i zakończy się o godz. 11.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, www.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021

ikona lupy />
DGP