statystyki

Kiedy rolnik musi zapłacić PIT i VAT

autor: Mariusz Szulc01.10.2014, 18:00
Podatek rolny płaci się od gruntów sklasyfikowanych w ewidencji jako użytki rolne bądź nieruchomości rolne lub zadrzewione i zakrzewione.

Podatek rolny płaci się od gruntów sklasyfikowanych w ewidencji jako użytki rolne bądź nieruchomości rolne lub zadrzewione i zakrzewione.źródło: ShutterStock

Pan Marek niedawno skończył technikum rolne. Z tej okazji ojciec postanowił przepisać na niego gospodarstwo. On jednak ciągle waha się, czy przyjąć propozycję. Zastanawia go m.in., jakie daniny musiałby płacić, prowadząc działalność rolniczą.

Dobra wiadomość jest taka, że rolnicy co do zasady nie płacą podatku dochodowego (poza działami specjalnymi produkcji rolnej). Nie oznacza to, że nie mają żadnych zobowiązań wobec fiskusa. Zasadniczo dla osób uzyskujących dochody z gospodarstw ziemskich przeznaczony jest podatek rolny. W niektórych sytuacjach zapłacą też PIT i VAT.


Pozostało jeszcze 91% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane