statystyki

Umowa przedwstępna nie wpływa na ulgę mieszkaniową

autor: Mariusz Szulc24.09.2014, 07:25; Aktualizacja: 24.09.2014, 09:17
Umowa przedwstępna czy ostateczna może być podstawą ulgi podatkowej?

Umowa przedwstępna czy ostateczna może być podstawą ulgi podatkowej?źródło: ShutterStock

Spłata kredytu hipotecznego z zadatku otrzymanego w związku z przyszłą sprzedażą nieruchomości nie uprawnia do zwolnienia z PIT – wyjaśnił dyrektor bydgoskiej izby.

Chodziło o art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT. Zwalnia on z podatku dochód ze sprzedaży nieruchomości przeznaczony w ciągu dwóch lat na własne cele mieszkaniowe.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane