statystyki

Podatek od nieruchomości: kiedy poddasze jest kondygnacją?

autor: Patrycja Dudek13.08.2014, 07:25; Aktualizacja: 13.08.2014, 07:38
Dom

Dla celów podatku od nieruchomości nie należy sięgać po definicję zawartą w prawie budowlanymźródło: ShutterStock

Dla celów podatku od nieruchomości nie należy sięgać po definicję zawartą w prawie budowlanym – orzekł NSA

W sprawie rozpatrywanej przez NSA podatnicy wliczyli do powierzchni użytkowej poddasze. Uważali, że pozwala na to art. 1a ust. 1 pkt 5 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (Dz.U. z 2010 r. nr 95, poz. 613 ze zm.). Zgodnie z tym przepisem powierzchnię mierzy się na wszystkich kondygnacjach, a za kondygnacje uważa się również poddasza użytkowe.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane