Po deregulacji zawodu czas na regulację wprowadzaną tylnymi drzwiami

28.07.2014, 07:17; Aktualizacja: 28.07.2014, 08:45
szef, praca, spotkanie

szef, praca, spotkanieźródło: ShutterStock

Sejm skrócił kandydatom na doradców podatkowych czas odbywania praktyki. Teraz minister finansów chce ją wydłużyć. Przynajmniej częściowo

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

 • też inż(2014-07-29 12:21) Zgłoś naruszenie 00

  Jak sama nazwa mówi praktyka to trening w wykonywaniu określonych czynności. Ale dzięki miernotom sejmowo - senackim kolejne miernoty będą otrzymywały uprawnienia i będą wykonywać trudne zawody , w których społeczeństwo powierzać będzie im niejednokrotnie dorobek życia. A miernoty to stracą i znów w tym katolandzie nie będzie winnych tylko właściciel kasy, że źle sobie wybrał "doradcę"

  Odpowiedz
 • Roland(2014-07-29 07:03) Zgłoś naruszenie 00

  A nie lepiej uprościć przepisy podatkowe, by były jasne i czytelne dla podatników i dla "doradców"?

  Odpowiedz
 • as(2014-07-29 06:20) Zgłoś naruszenie 00

  inzynier sie skarzy na architekta i tak w kolo uprawnienia powinny byc zlikwidowane to nie PRL uprawnienia niczego nowego nie wnosza dla mlodego budowlanca wazna tylko praktyka i to w solidnych firmach na duzych placach budów opartych na nowych technologiach a najlepiej zagranica gdzie uprawnienia sa nie potrzebne a unas
  wszedzie pisza ze zatrudnia z uprawnieniami które mozna wykuc na pamiec i nic ztego nie rozumiec w praktyce

  Odpowiedz
 • inżynier(2014-07-28 19:31) Zgłoś naruszenie 00

  Jak ktoś miał złudzenia, że deregulacja będzie otwarciem zawodów dla młodych ludzi, a nie walką lobbystów o dobro grupy zawodowej którą reprezentują, to był naprawdę naiwny.
  W przypadku "deregulacji" inżynierów budowlanych robi się dokładnie to samo w tym momencie. Ustawa deregulacyjna przeszła, ale środowisko czeka na rozporządzenie w sprawie pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, które będzie stanowiło realną regulację zawodu. Przy obecnie trwających pracach nad tym rozporządzeniem nikomu nie zależy na ułatwieniu dostępu do zawodu, a przede wszystkim ograniczeniu papierkologii z tym związanej. Za to np. architekci próbują odebrać inżynierom budowlanym możliwość starania się o uprawnienia architektoniczne w ograniczonym zakresie (pozwalające tak naprawdę projektować na terenach tzw. zabudowy zagrodowej). Walka o własne interesy jest już tak bezpardonowa, że do ministerstwa lecą oficjalne pisma z tekstami porównującymi inżynierów do felczerów, którzy próbują bawić się w lekarzy, którymi są architekci. Główne ich argumenty są takie, że tylko architekt z wykształcenia jest w stanie dbać o ład urbanistyczny nawet na terenach wiejskich.
  Chyba nikt nie jest tak naiwny, żeby wierzyć w zapewnienia o tworzeniu miejsc pracy przez deregulację. Te wszystkie działania nastawione są tylko na wzmocnienie pozycji wybranych grup zawodowych.

  Odpowiedz
 • nowy(2014-07-28 15:52) Zgłoś naruszenie 00

  A co z kandydatami na doradców, którzy odbyli 6 miesięczną praktykę w organach skarbowych? Ten czas w całości przepada!

  Odpowiedz
 • stef(2014-07-28 14:40) Zgłoś naruszenie 00

  Jeszcze trochę i po wyborach wróci się do pierwotnych wersji ustaw. Broni się w ten sposób interesów KIDP.

  Odpowiedz
 • sq(2014-07-28 14:07) Zgłoś naruszenie 00

  sq

  Odpowiedz
 • praktyk(2014-07-28 13:55) Zgłoś naruszenie 00

  Czy w interesie MF jest by doradcy podatkowi przechodzili ścieżkę czeladniczą. Nie. To korporacja broni swoich bastionów zaatakowanych już przez biegłych rewidentów, adwokatów i radców prawnych, no i wielka 4kę.

  Odpowiedz
 • chris(2014-07-28 11:01) Zgłoś naruszenie 00

  Ten Szczurek niczym się nie różni od tych poprzednich ministrów, miałem nadzieję że będzie miał inne zdrowsze podejście, nawet chyba gorzej bo nie ma własnego kręgosłupa, jest tylko narzędziem. Tylko Gilowska nie była typowym urzędasem.

  Odpowiedz
 • haha(2014-07-28 10:33) Zgłoś naruszenie 00

  haha wiedziałem że tak będzie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane