statystyki

Biegli rewidenci zyskają na deregulacji

autor: Agnieszka Pokojska23.06.2014, 07:25; Aktualizacja: 23.06.2014, 11:13
Józef Król, prezes KRBR

Józef Król prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentówźródło: Materiały Prasowe

1 stycznia 2015 r. wejdą w życie przepisy deregulacyjne dla biegłych rewidentów. Czy po tych zmianach osoba z uprawnieniami audytora, która na co dzień pracuje np. jako księgowa na etacie, będzie mogła dorobić sobie badaniem na zlecenie?

Tak. Obecnie biegły rewident nie może np. badać sprawozdania finansowego na podstawie umowy cywilnoprawnej, jeśli jest zatrudniony gdziekolwiek. Po nowelizacji ustawy o biegłych rewidentach (Dz.U. nr 77, poz. 649 ze zm.) będzie to możliwe – wystarczy, że biegły zawrze umowę-zlecenie. To samo dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą. Ustawa deregulacyjna zrównuje umowy-zlecenia z umowami o pracę. Biegły rewident będzie mógł więc wykonywać zawód praktycznie w każdej z form i będzie mógł je łączyć, np. przeprowadzać badania zarówno w ramach działalności, jak i – bez konieczności jej likwidacji – na podstawie umowy cywilnoprawnej z innym podmiotem.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane