Szykują się kolejne zmiany w VAT

autor: Łukasz Zalewski, Agnieszka Pokojska30.06.2014, 07:10; Aktualizacja: 30.06.2014, 10:37
VAT

VATźródło: ShutterStock

Zmieniony zostanie sposób obliczenia proporcji. Odwrotnym obciążeniem zostaną objęte m.in. telefony. Zlikwidowany ma zostać również obowiązek korekty, jeśli dłużnik na ostatni dzień okresu rozliczeniowego, w którym upłynął 150 dzień (od upływu terminu płatności), będzie w trakcie postępowania upadłościowego lub likwidacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Wiem co piszę(2014-07-08 00:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ciągłe zmiany w przepisach podatkowych nie sprzyjają rozwojowi Polski. Potrzebna jest stabilizacja przepisów i jednoznaczna ich interpretacja (jeszcze ważniejsza). Przepisy powinny być w miarę możliwości proste i zrozumiałe dla każdego.

    Odpowiedz
  • Romi(2014-06-30 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    Podatki jak w średniowieczu, niedługo w swojej firmie poczujecie się jak na pańszczyźnie.
    Wizyty w urzędach już przypominają audiencje w pałacach i dworach - przepych, złoto i marmury a traktowanie petenta jak niewolnika czy poddanego bez praw i głosu...

    Odpowiedz
  • podatnik dawny wyborca PO za co przepraszam(2014-07-01 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    A czy MF nie powinno opodatkować kolacji urzędników? Przypomnę, że panowie urzędnicy rozmawiając o publicznych sprawach w knajpie (jak mafia) potrafią zapłacić 1300,00 zł !!! Za jedną kolację zapłacić najniższe krajowe wynagrodzenie. Fiu, fiu tanie państwo. A firmy używają samochodów i nie mogą sobie odliczyć VAT od paliwa.

    Odpowiedz
  • jacek(2014-07-01 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    czy na lepsze ? czas pokaze, poki co oszczedzam sobie systematycznie na lokatach w Getin, tak aby miec na "czarna" godzine

    Odpowiedz
  • Patologia Obywatelska(2014-07-02 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Brniemy w te wszystkie złe rozwiązania, które przyczyniły się do tego stanu kryzysowego. -Proszę zwrócić uwagę, mówi się tam, że jest to czyste wprowadzanie opinii publicznej w błąd, że będzie tzw. odwrotne obciążenie w obrocie określonymi towarami. (…)

    - Sprzedawca tych towarów nie płaci żadnego podatku, w ogóle nie jest podatnikiem, natomiast będzie uzyskiwał zwroty, ponieważ ma podatek naliczony, czyli ten od zakupionych towarów.

    -Jego nabywca formalnie jest podatnikiem, ale jego podatek należny równa się podatkowi naliczonemu, czyli również nic nie płaci

    Odpowiedz
  • Tak jak Kowalski(2014-06-30 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Czy MF pracuje nad projektem opodatkowania lewych dochodów zlokalizowanych na rachunkach bankowych w rajach podatkowych?! Na początek zaproponowałbym stawkę 99 % od kapitału. Jeden procent zostawiłbym dla oszustów za pomysłowość i inwencję. W przypadku braku zapłaty daniny w ciągu 14 dni podniósłbym stawkę do 100 % plus odsetki karne.

    Odpowiedz
  • MrKuba65(2014-06-30 12:19) Zgłoś naruszenie 00

    I taka myśl im chodzi po głowie,
    Którą tak streszczę :,
    Co by tu jeszcze ukraść panowie,
    Co by tu jeszcze ?!?

    Odpowiedz
  • takie tam życzenia(2014-09-23 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    POSTULUJĘ O ROK BEZ GENIALNYCH ZMIAN W PODATKACH . Księgowy też człowiek i na ferie ze swoimi dzieckiem chce wyjechać !!!

    Odpowiedz