statystyki

Polacy kontra fiskus. Kto tak naprawdę kogo oszukuje?

autor: Mira Suchodolska21.03.2014, 09:00; Aktualizacja: 11.09.2014, 09:55
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Wampiry żerujące na przedsiębiorczym społeczeństwie. Sadyści, których nic nie cieszy bardziej niż to, że mogą uczciwego człowieka obedrzeć z ciężko zarobionych pieniędzy. Nic, tylko czekają na nasze, podatników, potknięcie. Takie wnioski wyciągnąłby mieszkaniec innej planety po zapoznaniu się z informacjami na temat urzędników skarbówki. A jak oni widzą nas?

Z owieczkami Polacy nie mają wiele wspólnego. Gdyby upierać się przy porównaniach ze świata zwierząt, mielibyśmy raczej grupę – większych i mniejszych – drapieżników, które tylko patrzą, aby urwać coś dla siebie z należności podatkowych. Choć nie brak także upartych osłów i zwyczajnych baranów. Większość podatników – zapewniają pracownicy fiskusa – to jednak przykładni obywatele, którzy wprawdzie bez entuzjazmu oddają cesarzowi (państwu), co cesarskie, ale nie zbaczają z prawem wytyczonej drogi.


Pozostało 96% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane