statystyki

Polacy kontra fiskus. Kto tak naprawdę kogo oszukuje?

autor: Mira Suchodolska21.03.2014, 09:00; Aktualizacja: 11.09.2014, 09:55
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Wampiry żerujące na przedsiębiorczym społeczeństwie. Sadyści, których nic nie cieszy bardziej niż to, że mogą uczciwego człowieka obedrzeć z ciężko zarobionych pieniędzy. Nic, tylko czekają na nasze, podatników, potknięcie. Takie wnioski wyciągnąłby mieszkaniec innej planety po zapoznaniu się z informacjami na temat urzędników skarbówki. A jak oni widzą nas?

Z owieczkami Polacy nie mają wiele wspólnego. Gdyby upierać się przy porównaniach ze świata zwierząt, mielibyśmy raczej grupę – większych i mniejszych – drapieżników, które tylko patrzą, aby urwać coś dla siebie z należności podatkowych. Choć nie brak także upartych osłów i zwyczajnych baranów. Większość podatników – zapewniają pracownicy fiskusa – to jednak przykładni obywatele, którzy wprawdzie bez entuzjazmu oddają cesarzowi (państwu), co cesarskie, ale nie zbaczają z prawem wytyczonej drogi.


Pozostało jeszcze 96% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane