Czy wystawca musi zachować autentyczność
Osoba rozpoczynająca działalność gospodarczą zarejestrowała się jako podatnik VAT i będzie musiała wystawiać faktury. Czy ciąży na niej obowiązek zapewnienia autentyczności pochodzenia i integralności treści tych dokumentów?
Czy można wystawić dokument PDF
Przedsiębiorca musi wystawiać kilkadziesiąt faktur miesięcznie. Czy wystarczy, jeśli zrobi to w formie dokumentu PDF, którego odbiorca nie może zmienić (edytować)? Czy w takiej sytuacji będzie zachowana autentyczność pochodzenia i integralność treści?
Czy integralność to obowiązek zachowania formatu
Podatnik wystawia faktury. Czy musi zachować ich format, a więc rozmieszczenie odpowiednich elementów w określonych miejscach? Czy wtedy będzie zachowana integralność treści?
Czy zasady wystawiania dotyczą faktur i e-faktur
Podatnik chce wystawiać faktury elektroniczne. Czy w tym przypadku również trzeba zachować autentyczność pochodzenia i integralność treści?
Czy e-podpis jest konieczny na e-fakturze
Podatnik chce wystawiać faktury elektroniczne. Czy musi je podpisywać podpisem elektronicznym z kwalifikowanym certyfikatem?
Czy trzeba zapewnić integralność
Na podatnikach ciąży obowiązek przechowywania faktur i e-faktur. Czy w tym przypadku również trzeba zapewnić ich integralność? Jak to zrobić?
Czy można udostępnić fakturę na serwerze
Podatnik chciałby wystawiać faktury w ten sposób, że będzie je udostępniał na serwerze, informował nabywcę o możliwości pobrania faktury i haśle dostępu do serwera. Czy taki sposób wystawiania faktur będzie prawidłowy?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w elektronicznej wersji eDGP: Jakie warunki trzeba spełnić, wystawiając faktury i e-faktury.