Nowelizacja ordynacji podatkowej: Skarbówka nie daruje nikomu

autor: Grażyna Leśniak12.03.2013, 06:50; Aktualizacja: 12.03.2013, 09:17
Urząd skarbowy

Urząd skarbowyźródło: ShutterStock

Poznaliśmy założenia do projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej przygotowane przez Ministerstwo Finansów. Dokument przewiduje ok. 130 zmian w przepisach. Niektóre z nich mają charakter fundamentalny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (73)

  • EWA(2013-03-12 07:32) Zgłoś naruszenie 00

    ..."MF zakłada też utworzenie Rady ds. Unikania Opodatkowania."... - ale nie dla rolników, nie dla rolników, nie dla rolników, naszych obywateli pierwszej kategorii, którzy nic nie muszą, ale dostają dopłaty, bo tylko oni, jako Ubermensche powinni dostawać cudze pieniądze!
    A tak w praktyce - ścisły nadzór nad podatnikiem (zanim włoży mu się na stałe czipa z rejestratorem wszystkiego w tyłek) będzie służył do zwalczania politycznych przeciwników lokalnej władzy, przeciwników biznesowych lokalnej kliki itd. Już teraz - człowiek, ktory widzi przekręty finansowe NIE MA DO KOGO SIĘ ZWRÓCIĆ, bo lokalne sitwy współpracują zgodnie, a sądy spolegliwie często "nie mogą się dopatrzeć", wiec widzę, że szykuje się niezłe świństwo.

    Odpowiedz
  • bbb(2013-03-12 07:55) Zgłoś naruszenie 00

    a kiedy bedzie kara smierci przeciez tworzone sa absury a gdzie ujedniolicenie przepisów zebranie ich do kupy a kiedy minister finansow zwiekszy progi podatkowe przy picie ktore nie waloryzowano pare lat

    Odpowiedz
  • jan(2013-03-12 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    a co z tymi kirowcami co nagminnie płaćą minimum a reszte pod stołem, dodatkowo cały pakiet socjalny im sie należy. Dwa razy okradają państwo

    Odpowiedz
  • sgb(2013-03-12 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    "... skarbówka będzie mogła określić zobowiązanie podatkowe w odpowiedniej wysokości za każdym razem, gdy stwierdzi, że podatnik dokonał transakcji bez jakiegokolwiek uzasadnienia biznesowego..." jakim prawem urzędnik będzie określał, czy moje działania mają "uzasadnienie biznesowe" ? jak prowadzę warzywniak to nie mogę np. zainwestować w nieruchomości ? wolność prowadzenia działalności gospodarczej będzie podlegała uznaniowości urzędnika ? no to niestety czeka nas bolesny upadek, bo prowadzenie d.g. w tym kraju zaczyna przypominać partyzantkę i ukrywanie się po lasach, ciekaw jestem kto będzie pracował w takim razie na ten wspaniały system emerytalny za 15-20 lat...

    Odpowiedz
  • EWA(2013-03-12 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    To jest wsparcie dla lokalnych mafii!! Tam, gdzie władze samorządowe (na poziomie gmin lub województw) przyznają dotacje unijne kolesiom lub słupom mafijnych? band , a mogą liczyć się, że ktoś zaprotestuje , więc tam ..."skarbówka będzie mogła określić zobowiązanie podatkowe w odpowiedniej wysokości za każdym razem, gdy stwierdzi, że podatnik dokonał transakcji bez jakiegokolwiek uzasadnienia biznesowego, "
    Teraz skarbówka nie umie ścigać ewidentnych przekrętów, ale zyskuje na przyszłość narzędzie do gnębienia przedsiębiorstw na zamówienie polityczne? mafijne???
    A Tuskowi chodzi o wzrost gospodarczy, czy o zniszczenie Polski na życzenie Merkel?

    Odpowiedz
  • Pietruszka(2013-03-12 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    Zażynania gospodarki końcówka. Smutne

    Odpowiedz
  • Atlantyda odłowiona niebieskim balonem(2013-03-12 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to leciało?... Sezamie coś tam, coś tam...

    Odpowiedz
  • kijanka(2013-03-12 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    sami sobie nieodpuszcza bo cobylo to sie juz zawalilo.

    Odpowiedz
  • X33(2013-03-12 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe ... a czy ktokolwiek z Was bierze pod uwagę jakie są PRAWDZIWE realia w dzisijszym biznesie??? Jak nieuczciwi są sami biznesmeni w stosunku do siebie??? Jak kończą podwykonawcy - upadółość... Czy naprawdę wierzycie w ich "uczciwość" w podatkach itp?

    Odpowiedz
  • Czyli dalej Indywidualne Interpretacje(2013-03-12 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    Kolesiowi Interpretacja spolegliwa.

    Innemu restrykcyjna - czyli dalej Naczelnik US będzie wydawał interpretacje "po uważanju".

    jak w Carskiej Rosji.

    z artykułu wynika iż tylko Restrykcje, restrykcje i jeszcze raz restrykcje.
    I ZERO działań upraszczających

    Odpowiedz
  • Komornik(2013-03-12 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    ale syf... pomysły szczegółowego inwigilowania kont bankowych obywateli mogą powstawać tylko w jakiś ********** mózgach frustratów, to bardziej obrzydliwe od pedofilii. Tym od Tuska już zupełnie się w głowach pomieszało. Najpierw fotoradary, teraz to. A głosować nie ma na kogo ...

    Odpowiedz
  • hodowca bydła(2013-03-12 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    "Raz do rzeźni, rzeczki brzegiem sześć prosiątek szło szeregiem
    Drugim brzegiem szło dziewczęcie i o dziwo, też na rżnięcie".

    Odpowiedz
  • trzeba się pakować(2013-03-12 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    nadchodzi kolejna fala emigracji i spadek bezrobocia

    Odpowiedz
  • Góra nie wie , nie widzi i nie słucha(2013-03-12 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    mam wrażenie że decydenci ds. podatkowych tego Kraju żyją na jakiejś innej planecie albo są całkowicie pozbawieni empatii i nie rozumieją co się do nich mówi.

    Czy wszystko trzeba wywalczyć metodami siłowymi czy jak?

    choćby te debilne i wyśmiane po tysiąckroć przez wszystkich (ale jak są w Opozycji) indywidualne interpretacje podatkowe.

    Pytasz polityka jak jest akurat w opozycji - mówi tak to debilizm do kwadratu... Ale jak jest przy władzy to nabiera wody w usta i bełkoce coś bez sensu.

    Nawet Palikot jak kiedyś był w Komisji Przyjazne Państwo... olał tą komisję... bo uznał że w Tym Państwie nie da się nic zrobić.

    nie da się nic zrobić i tyle.

    Odpowiedz
  • FILJAN(2013-03-12 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    To wymyśla banda idiotów ,których dochody roczne przekraczają kilkaset tysięcy rocznie,którzy żyją wygodnie z moich podatków,którzy w życiu nie podjęli żadnego ryzyka gospodarczego i nie mają pojęcia o realiach działalności gospodarczej w naszym chorym kraju.
    Ci debile zamiast stworzyć ustawę o upadłości konsumenckiej,jak w każdym normalnym kraju,wymyślają zaostrzenia dzięki którym przedsiębiorca ,nie ma szans na odbudowę biznesu i zostaje żebrakiem do końca życia.Ludzie przegońmy ich w najbliższych wyborach boi zrobią z naszego życia piekło.
    TO FISKALIZM Z CZASÓW JÓZEFA STALINA.

    Odpowiedz
  • tak i siak(2013-03-12 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Idiotyczny przepis zastępuje jeszcze głupszy! Interpretacja? No kur.. - przepis powinien być tak skonstruowany aby nikt nie musiał i nie miał możliwości interpretacji wg własnego widzimisię. Polskie przepisy chadzają tam gdzie im wygodniej. Bzdura goni bzdurę i na bzdurze jedzie. US powinien każdemu założyć podsłuch, chociaż kto wie...

    Odpowiedz
  • Beemka(2013-03-12 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Urzędnik skarbowy miałby określać czy zakup biznesowy był uzasadniony czy nie? Czyli że co? Jak kupię narzędzia droższe, ale lepsze i trwalsze, to urzędnik określi to jako przestępcze podwyższanie kosztów w celu uniknięcia , czy też zmniejszenia podatku? i co? domiar? wracamy do komuny?
    No to ja dziękuję. Dziękuję GP że otworzyła mi oczy. Od dłuższego czasu obserwuję tendencje do obdzierania ze skóry przedsiębiorców, szczególnie tych drobniejszych, przez skarbówe. Teraz miarka się przebrała.
    NIE odwieszę działalności, Nie będę Tyrał, tylko po to żeby nasycić fiskusa. wolę klepać biedę, ale nic nie robić i nie mieć do czynienia z urzędasami mającymi aż tak szerokie uprawnienia jak opisane w artykule. Bo że to wprowadzą to jest więcej niż pewne. Officiali client cum lupus. (urzędnik petentowi wilkiem jest)

    Odpowiedz
  • Mario(2013-03-12 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie wrócą wspaniałe lata 80-te. Czemu pan kupił dywan skoro można było położyć wykładzinę :) A czemu fotel obrotowy za 500 zł skoro krzesło kosztuje 50 zł. Co, że niby to pana pieniądze i może robić co chce? Żarty. To nasze pieniądze którymi pan źle zarządza.
    Pamiętacie domiar?
    Ile pan zarabia na tej firmie? 2 000 zł miesięcznie? A ja słyszałem że znajomy siostry szwagra na takiej samej działalności wychodzi ponad 10 000 miesięcznie więc musi pan odprowadzić podatek od tego dochodu.
    Zresztą już od dawna wiadomo, że najwięcej o prowadzaniu biznesu wiedzą prokuratorzy...

    Odpowiedz
  • z(2013-03-12 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    Ja od 17 m-cy prowadzę działalność ( limited ) w UK i mam takie problemy w dupie :)

    Odpowiedz
  • LM(2013-03-12 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Restrykcyjne działania MF nie pobudzą gospodarki.
    MF myśli jak moja mała córka, która jeżeli kupi coś taniej to mówi, że zarobiła. MF też zarabia na "tłamszeniu" nas i tym samym gospodarki. Wkrótce wszystkie jego pomysły się wyczerpią i budżet zostanie pusty. On wróci skąd przyszedł czyli nad Tamizę. My zostaniemy tu gdzie zostawił dreny.
    A może wrócić do roku 1989 i sopiować pomysły gospodarcze Rakowskiego i jego rządu? i skończyć z tym dziadostwem.

    Odpowiedz