IX Ranking Urzędów Skarbowych: Dwa najlepsze urzędy podlegają pod Lublin

autor: Agnieszka Pokojska15.01.2013, 06:45; Aktualizacja: 18.12.2013, 09:08
Liczba urzędów skarbowych podległych danym izbom skarbowym

Liczba urzędów skarbowych podległych danym izbom skarbowymźródło: DGP

II Wielkopolski US w Kaliszu, US Łódź-Polesie, US w Tomaszowie Lubelskim i US w Krasnymstawie to laureaci rankingu urzędów skarbowych DGP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • KaeMPe(2013-01-15 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ten US Krasnystaw na pewno bardzo rzetelnie prowadzi te postępowania, zachowując procedury. Każdy kto choć trochę zna się na procedurze podatkowej wie, że się nie da zrobić takiej średniej zgodnie z przepisami. Gdzie gromadzenie dowodów? Gdzie czynny udział strony? Gratulacje dla Naczelnika za mistrzostwo świata w kombinowaniu i łamaniu przepisów Ordynacji podatkowej.

    PS. gratulacje dla II MUS :))))

    Odpowiedz
  • USia(2013-01-15 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież są sytuacje, kiedy decyzje wydaje się bez prowadzenia długiego postępowania. Może mają dużo sprzedaży komorniczych w okolicy, a dłużnicy nie uwzględniają tego w deklaracjach :-)

    Odpowiedz
  • jolka(2013-01-15 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    no ten krasnystaw naprawde dziwi tam nic sie nie dzieje, ino wiatr hula, wiekszosc na emigracji, bo pracy nie ma, trzy zaklady na krzyz, ktore czasy prosperity maja za soba, moze tak im sie nudzi w urzedzie skarbowym... te z urzedu miasta w krasnymstawie paradujace w rajtuzach typu kabaretki i w godzinach pracy wydzwaniajace po biurach podrozy przy interesantach z pewnoscia takiego wyniku nie osiagna... nie mydlcie oczu rankingami, kazdy widzi jak urzednik pracuje za nasze podatki, zeby chociaz czasem uprzejmy byl, bez grymasu frustrata...ech...

    Odpowiedz
  • USia(2013-01-15 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    "kazdy widzi jak urzednik pracuje za nasze podatki"
    A gdzie to tak widać? na sali obsługi gdzie jest co najwyżej kilka osób na 100 pracujących? Ponadto nie kojarzę żeby była jakaś kontrola polegająca na przyglądaniu się pracy urzędnika w ciągu dnia, więc nikt takiej wiedzy nie ma.
    "zeby chociaz czasem uprzejmy byl"
    wiele razy byłam w różnych urzędach i nie spotkałam się, żeby ktoś był nieuprzejmy.
    "bez grymasu frustrata"
    z tym może być ciężko gdyż... to interesanci bywają czasami nieuprzejmi :-)

    Odpowiedz
  • RobeK(2013-01-15 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko to pic na wodę. Mierniki, wskaźniki liczy się tylko to i każdy NUS kombinuje jak poprawić wynika, aby zadowolić swojego DIS, który musi wejść do dupy miernocie rostowskiemu. Chory system, który za jakiś czas padnie jak się wreszcie zorientują, że te ******** mierniki nie przynoszą kasy tylko statystykę. No ale jak w MF pracuje kilkaset ludzi to muszą coś głupiego wymyślić, aby pokazać że są potrzebni

    Odpowiedz
  • skarbuś(2013-01-15 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    zapytajcie w Krasnymstawie w ilu postępowaniach np. przesłuchiwali podatnika i czy wiedzą jak się to robi... Liderzy...

    Odpowiedz
  • Bert(2013-01-15 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    Ta zabawa cwaniaczków z oszustami w durnia będzie sie musiała w przewidywalnej przyszłości skończyć. W państwie w którym oszustw podatkowych jest więcej niz w Grecji, w którym oszukiwać sie najzwyczajniej bardzo opłaca i w którym jednocześnie narasta zadłużenie i spadaja wpływy podatkowe - nie da się w nieskończoność grać w podatkowego durnia.

    Odpowiedz
  • TEMIDA(2013-01-15 23:29) Zgłoś naruszenie 00

    wyniki podali, ale nie potrafią ich należycie zinterpretować
    100% postępowań podatkowych zakończonych wydaniem decyzji oznacza, że nie wszczynają za dużo postępowań w zakresie art. 20
    duży odsetek uchylonych decyzji nie do końca źle świadczy o US, często jedynie źle świadczy o IS
    ponadto mały odsetek uchyłek również nie koniecznie dobrze świadczy o US, osoba inteligentna wie, że najpradopodobniej nie prowadzą postępowań w zakresie art. 20, nie robią szacunków itd.

    Odpowiedz