Czynsz z wynajęcia miejsca postojowego na samochód należy opodatkować. Podatnik wynajmujący go prywatnie może zdecydować, czy wybrać zasady ogólne, czy ryczałt.

Czy najem garażu jest opodatkowany PIT

Podatnik postanowił wynająć garaż osobie fizycznej, która będzie zimą przechować w nim samochód. Czy musi rozliczyć od tego podatek?

Czy wynajmujący może odliczyć koszty podatkowe

Właściciel garażu podpisał umowę najmu. Nie prowadzi działalności gospodarczej. Umówił się z najemcą, że wcześniej odmaluje ściany garażu i wyrówna podłogę. Czy wydatki remontowe może odliczyć od przychodów uzyskanych z najmu?

Czy trzeba płacić bieżące zaliczki na podatek

Podatnik uzyskał od najemcy czynsz za pierwszy miesiąc używania przez niego garażu. Czy musi wpłacić zaliczkę na podatek dochodowy na konto urzędu skarbowego?

Czy czynsz można opodatkować 8,5-proc. PIT

Podatnik od grudnia będzie wynajmował miejsce postojowe w garażu podziemnym. Czy może wybrać opodatkowanie ryczałtem – według niższej 8,5-proc. stawki?

Czy przy braku czynszu trzeba płacić podatek

Najemca garażu nie zapłacił uzgodnionego czynszu za pierwszy miesiąc trwania umowy. Czy wynajmujący musi płacić podatek?

Czy można rozliczać się odrębnie

Garaż wynajęty innej osobie jest wspólną własnością podatnika i jego żony. Czy uzyskany przychód z najmu może rozliczać jeden z małżonków?

Czy można wynająć trzy miejsca postojowe

Podatnik ma trzy mieszkania wraz z przynależącymi do nich miejscami postojowymi w parkingu podziemnym. Czy może opodatkować przychód z ich wynajmu jako najem prywatny?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w elektroniczne wersji eDGP: Jak rozliczać prywatny najem garażu na okres zimowy.