Emeryt jest tylko częściowo zwolniony z PIT

autor: Magdalena Majkowska07.09.2012, 07:10; Aktualizacja: 07.09.2012, 07:48
PIT

PITźródło: ShutterStock

Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi wskazał, że uczestnictwo pracownika (emeryta) w imprezie jest równoznaczne z powstaniem przychodu z nieodpłatnego świadczenia. Samo zaproszenie na imprezę, w której osoba uprawniona nie wzięła udziału, nie stanowi natomiast przesłanki wystarczającej do uznania, że osiągnęła przychód.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • jeny(2012-09-07 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    Chory przepis.

    Odpowiedz
  • modliszka(2012-09-07 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    To co ja muszę mieć kasę fiskalną i jak do mnie znajomi przyjdą na winko to muszę policzyć co i jak a potem do skarbówki .O co to wogóle chodzi bo zgłupialam od tego co napisane.Proszę mi logicznie wytłumaczyc.Czy będą latac i zaglądac do garow jak jakas grupa emerytow zbierze się na tzw.,,wspominki,, na grilu?To teraz trzeba zejśc do podziemia?

    Odpowiedz
  • czechna(2012-09-07 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe, jak jest z choinką dla dzieci pracowników. Czy rodzice powinni płacić podatek od przychodu?

    Odpowiedz
  • do nr 1(2012-09-07 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    W sektorze prywatnym emeryci powinni miec prawo zarabiania do emerytury bez ograniczen.

    Odpowiedz
  • K(2012-09-07 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ale idiotyzm! Jak słyszę impreza integracyjna to mnie śmiech ogarnia. Jak ma emeryt udowodnić,że na niej nie był jeśli zaproszenie było imienne?Wg fiskusa spotkanie tzw. gwiazdkowe to już impreza i mimo,że koszty życia rosną to kwota 380zł pozostaje od lat ta sama. No ale w Polsce tylko maluczkich się ściga a przekręty mają się wspaniale!Poza tym piszący artykuł mógłby się wysilić na jaśniejszy komentarz bo chyba sam nie wie o czym pisze podając suchą podstawę bo nie wiem co to za kwota 2280 może mnie ktoś oświeci.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2012-09-07 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zaproszę kumpli na grila i piwo, to z ich strony też powstaje przychód !
    Jako praworządny obywatel muszę to zgłosić do "skarbówki"
    W POlsce urzędnicy, to jednak idioci !

    Odpowiedz
  • 333(2012-09-07 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy emeryci beda mogli dorabiac bez ograniczen, bo dzisiaj przepisy sa n agminnie omijane

    Odpowiedz