Kandydat na doradcę podatkowego, reprezentującego podatnika przed fiskusem musi mieć wyższe wykształcenie, zdać pisemny i ustny egzamin państwowy oraz odbyć dwuletnią praktykę w firmie doradczej

Czy student zostanie doradcą podatkowym

Student III roku studiów prawniczych chce zostać doradcą podatkowym. Obawia się, że po deregulacji może nie mieć już szansy zdawania egzaminu. Czy może teraz zdobyć uprawnienia?

Czy egzamin jest konieczny do wykonywania zawodu

Pracownik jednej z firm konsultingowych zamierza zdobyć uprawnienia zawodowe doradcy podatkowego. Czy musi zdać egzamin, skoro pracuje w firmie już 4 lata i na co dzień zajmuje się podatkami?

Czy można nie stawić się na teście wiedzy podatkowej

Podatnik przed wyznaczonym terminem egzaminu pisemnego dowiedział się o tym, że musi wyjechać za granicę. Czy może przesunąć egzamin na inny termin?

Czy można ominąć praktykę w firmie doradczej

Kandydat do zawodu od trzech lat jest konsultantem w firmie doradztwa podatkowego. Zdał już egzamin pisemny i ustny. Czy będzie miał zaliczoną praktykę w firmie doradczej?

Czy można zapisać się na 7 dni przed terminem egzaminu

Osoba po skończonych studiach chce przystąpić do egzaminu na doradcę podatkowego. Okazało się, że najbliższy termin wypada za tydzień. Czy może ubiegać się o zdawanie w tym terminie?

Czy egzamin ustny można zdać dwa lata po pisemnym

Kandydat zdał już test pisemny, ale zamierza przystąpić do egzaminu ustnego w późniejszym czasie. Chce się dobrze przygotować. Czy może zdawać za dwa lata?

Czy dokumenty wysłać do komisji egzaminacyjnej

Osoba ma wszystkie dokumenty niezbędne do przystąpienia do egzaminu. Czy powinna je wysłać na adres przewodniczącego komisji egzaminacyjnej ds. doradztwa podatkowego?

Czy wystarczy pozytywny wynik testu podatkowego

Kandydat zamierza uzyskać uprawnienia doradcy podatkowego. Czy egzamin składa się tylko z testu wiedzy?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak zdobyć uprawnienia doradcy podatkowego przed deregulacją.