Od wyodrębnionych garaży w parkingu podziemnym należy uiścić podatek od nieruchomości według stawki dla budynków lub ich części pozostałych, czyli ponad 10 razy wyższej niż od mieszkania.

Czy od garażu wyodrębnionego jest wyższy podatek

Podatnik jest właścicielem mieszkania. Początkowo nie zdecydował się na zakup garażu w podziemiu budynku. Obecnie kupił jednak miejsce postojowe i ma na nie oddzielny akt notarialny. Sąsiedzi, którzy kupili mieszkanie wraz z garażem wyjaśnili, że powinien od garażu płacić podatek wyższy niż od mieszkania. Czy to prawda?

Czy moment kupna decyduje o obowiązku podatkowym

Podatnik kupił mieszkanie z miejscem postojowym w parkingu podziemnym budynku, który został ukończony w tym roku. Czy może później zapłacić podatek od nieruchomości?

Czy miejsce postojowe objęte jest stawką mieszkaniową

Deweloper zamierza sprzedawać lokale wraz z garażem zlokalizowanym w części podziemnej budynku. Nabywca podpisze jeden akt notarialny na mieszkanie oraz miejsce postojowe. Według jakiej stawki musi zapłacić podatek od nieruchomości? Czy będzie to stawka taka, jak za mieszkanie?

Czy pomieszczenie przynależne jest objęte niższą stawką

Osoba chce kupić mieszkanie z komórką lokatorską i miejscem postojowym w garażu. Podatnik słyszał, że gmina będzie naliczała za nie niższy podatek. Czy to prawda?

Czy firma zapłaci mniej od garażu wolnostojącego

Spółka kupiła garaż wolnostojący, który nie jest związany z budynkiem. Czy może zapłacić podatek od nieruchomości według niższej stawki niż dla działalności gospodarczej?

Czy od komórki trzeba uiścić należność gminie

Osoba fizyczna kupiła mieszkanie wraz z komórką lokatorską. Czy będzie musiała zapłacić za nią podatek od nieruchomości?

Czy najemca garażu może być podatnikiem

Osoba fizyczna zamierza wynająć od gminy garaż. Czy istnieje też poza czynszem obowiązek zapłaty podatku od nieruchomości?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jaki podatek od nieruchomości trzeba zapłacić od obiektów niemieszkalnych.