150 zł – tyle najmniej zapłacisz za niewydanie paragonu z kasy fiskalnej

18.04.2012, 11:52; Aktualizacja: 18.04.2012, 11:58
Kasa fiskalna

Kasa fiskalnaźródło: ShutterStock

Jeśli nie ominął Cię obowiązek stosowania kasy fiskalnej pamiętaj o każdorazowej dokumentacji sprzedaży i wydaniu paragonu. Sprzedaż na tzw. zeszyt może być kosztowna. Taki czyn stanowi wykroczenie skarbowe a niekiedy nawet przestępstwo skarbowe.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Tax Care
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • dziadek(2012-04-18 12:16) Zgłoś naruszenie 10

    Prawie tysiąc urzędników naruszyło dyscyplinę finansową. Większość nie poniosła kary
    to tak dla zachowania balansu

    Odpowiedz
  • aa(2012-04-19 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    A jak ktoś wyprowadzi ogromne kwoty dochodów do raju podatkowego, to nic mu nie zrobią, a nawet jeszcze pochwalą, że zastosował "optymalizację podatkową". A więc przepisy robione pod wielkich i możnych, ażeby mogli jeszcze bardziej powiększać swoje imperia nie dzieląc się z fiskusem, a tym samym wszyscy się pośrednio także na nich składamy płacąc podatki.

    Odpowiedz
  • AM(2012-04-19 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    do 1: mowa o urzędnikach US, UKS a może uW, UM - to chyba róznica, prawda?

    Odpowiedz
  • Kiedy wreszcie skończy się ten fiskalny horror?(2012-04-20 21:56) Zgłoś naruszenie 00

    nasi decydenci przechodzą już samych siebie...
    SZOK!!

    Odpowiedz
  • ssss(2012-04-22 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Jak będzie przerwa w prądzie np. 2 dni, kasa będzie nie działać. To z tego tytułu zostaną obniżone opłaty ZUS? przecież działalności gospodarczej nie mogłem prowadzić z powodu braku prądu, co w tedy?.

    Odpowiedz
  • Ala(2012-04-23 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Ja nie biorę żadnych paragonów -nie chcę aby Tusk przeznaczył te podatki na kibolskie zainteresowania piłka nozna i budowę stadionów!

    Odpowiedz
  • pawlak(2012-04-25 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    tosz to szook

    Odpowiedz
  • kim(2012-04-25 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    czas na zmiany rządu

    Odpowiedz
  • dzikus(2012-04-26 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    Dziki Kraj - paranoja

    Odpowiedz
  • Pelagia(2012-07-14 22:22) Zgłoś naruszenie 00

    wakacje, kontrolerzy dopraszają się o paragony, które klienci nie odebrali. Widocznie też chca mieć wakacje i to z kasy wziętej z US na zakup kontrolowany...

    Odpowiedz
  • megi(2013-02-26 00:02) Zgłoś naruszenie 10

    Im chodzi o swoje premie nagrody i podwyżki nie interesuje ich że my musimy borykać się co miesiąc z płatnościami najlepiej zabrać i opodatkować każdy grosz bo kto jak nie my płacimy za ich balangi i to jest rząd !!!

    Odpowiedz