Pracownik nie płaci PIT, jeżeli nie był na imprezie integracyjnej

07.03.2012, 14:58; Aktualizacja: 07.03.2012, 15:02

Tylko udział pracownika w firmowej imprezie integracyjnej, a nie samo zaproszenie go do tego udziału przez pracodawcę, powoduje, że pracownik uzyskuje przychód, od którego trzeba zapłacić zaliczkę na podatek - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • kk(2012-03-08 15:28) Zgłoś naruszenie 00

  To pułapka, takie stanowisko MF nikogo nie wiąże, nawet podległych urzędów skarbowych i izb, orzeczenia sądów i oficjalne, prawne interpretacje są inne. Niedługo pewnie będzie akcja ścigania nowych przestępców skarbowych..

  Odpowiedz
 • guzik(2012-03-07 19:52) Zgłoś naruszenie 00

  stypy opodatkować

  Odpowiedz
 • ciekawy(2012-03-07 19:19) Zgłoś naruszenie 00

  a Urzędy Skarbowe będą równie skwapliwe jeżeli chodzi o obowiązkowe imprezy integracyjne pracowników Urzędów Skarbowych...?

  Odpowiedz
 • imprezowicz(2012-03-07 17:03) Zgłoś naruszenie 00

  Pracodawca organizując imprezę integracyjną dla swoich pracowników ponosi wydatki, które stanowią jego koszt, a przychód osiąga firma ,która imprezę organizuje i ten przychód stanowi podstawę do opodatkowania w tej firmie, dla czego zatem jeszcze raz ma stanowić podstawę opodatkowania i podlegać opodatkowaniu u pracownika ,który bierze udział w takiej imprezie. Z tego wynika ,że najlepiej nic nie robić .Zachłanność tego państwa, tworzone przez urzędników przepisy i ich interpretacja oraz wyroki sądów oderwane od rzeczywistości, doprowadzą do tego że przedsiębiorcy powinny pozamykać swoje Firmy ,gdyż powinny je prowadzić tylko urzędnicy, ponieważ tylko oni wiedza jak to się robi i kiedy występują koszty uzyskania przychodu a kiedy nie i u kogo i gdzie wystąpi dochód podlegający opodatkowaniu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane