Sprawdź, czy musisz płacić podatek za psa

05.03.2012, 14:20; Aktualizacja: 06.03.2012, 11:30
Pies

Piesźródło: ShutterStock

Zgodnie z ogólnie znanym przysłowiem pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Warto jednak pamiętać o tym, że pomimo oczywistych korzyści wynikających z posiadania czworonoga, wiążą się z tym również różnego rodzaju obowiązki, także podatkowe. To czy poniesiemy opłatę od posiadanego psa zależy od gminy. Również jej wysokość i termin płatności różni się w poszczególnych gminach.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Tax Care
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • psiara(2014-08-09 15:37) Zgłoś naruszenie 10

    Podatek byłby ok, gdyby miasta przeznaczali je np. na toalety, tak jak jest w Brukseli. Problem kup byłby raz na zawsze rozwiązany.

    Odpowiedz
  • WIDMO(2014-03-09 17:05) Zgłoś naruszenie 10

    Pies na wsi to nie fanaberia, tylko konieczność. Ponieważ straży miejskiej, czy policji rzadko można się spodziewać na patrolu. Pies obsrywa moje podwórko, sika na mój trawnik, a jak wyjdzie za ogrodzenie mojej posesji to muszę zapłacić mandat od 100-150zł za co dziękuje okolicznym sąsiadom którzy składają donos o psie biegającym po wiosce. Wtedy nasze władze szybko i zdecydowanie interweniują jak otrzymają nazwisko właściciela psa jeśli takiego nazwiska nie otrzymają twierdzą że to nie ich sprawa. Podatek za psy powinni płacić tylko ludzie z miasta, bo na wsiach 50% to przybłędy podrzucane z okolicznych miast. Z poważaniem WIDMO!

    Odpowiedz
  • I love dog(2013-08-26 21:27) Zgłoś naruszenie 00

    Jak wprowadzą podatek od psów to jeszcze więcej tych biednych, bezradnych czworonogów wyląduje w lesie i zostanie pozbawione rodziny. Z calego serca zyczę tego tym wszystkim warszawskim durniom co myślą tylko jak od porządnych, którzy nie robią nic i myślą tylko jak od porządnego obywatela wydusić kase, aby napchać swój gruby tyłek.

    Odpowiedz
  • nika(2013-05-29 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    Nie chodzi o to, ze za te pieniadze maja sprzatac kupy. Pieniedzmi dysponuje gmina wedlug wlasnego uznania. Mozna ta oplate porownac do podatku za dom - dlaczego skoro stoi na mojej dzialce? Niestety kazdy zapomina, ze ten teren nadal nalezy do gminy. Nie osmieszajcie sie :)

    Odpowiedz
  • zdecydowany(2013-04-10 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    CO Wy ludzie bredzicie !? Dobrze że płaci się podatki ZA PSA ?! To jest po prostu kpina ! Przecież tak jak wyżej ktoś napisał , nikt tego z trawników nie posprząta za podatki !

    Odpowiedz
  • marta(2013-03-11 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    Płacimy bo tak się przyjeło od dawna i już.Nikt nie pomyśli żeby zrobić w miescie odpowiednie wybiegi dla psów,miejsca do spacerów itp. tylko płacić i płacić ale za co?!

    Odpowiedz
  • eee(2013-03-05 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    za co płacimy podatek ,za to że mamy psa,czy żeby gmina sprzątała

    Odpowiedz
  • nina(2013-02-17 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Podatek od psa w Polsce płacimy kilka razy i tak ;1-do Urzędu Skarbowego,2-do podległego związku ,stowarzyszenia,3 -w sklepie przy zakupie karmy ,akcesoriów itp.4- u weta przy szczepieniach ,zabiegach,lekach,5-w urzędzie gminy ...to jest naprawdę chore nawet jak by się sunia szczeniła regularnie z dwa razy w roku to nie zarobi na podatki ,a przecież szczeni się raz w roku ,albo w cale.

    Odpowiedz
  • RK(2013-01-28 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    Płacę więc niech odpowiednie służby sprzątają za mojego psa. Dlaczego nikt nie przyczepi się do sikającego pijaka, który w miejscu publicznym sika, albo wali z obu luf. Dlaczego nikt nie przyczepi się do łysej pały, która pluje gumą po chodnikach popatrzcie jakie chodniki są poplute ile gum jest do płyt chodnikowych wdeptanych. Dlaczego nikt nie ma odwagi zaprotestować gdy łysa pała rzuca peta na trawkę te wspaniałe trawniki są często popielniczkami , albo śmietnikami na puszki po piwie. Można takie przykłady mnożyć więc odczepcie się od psów

    Odpowiedz
  • aga(2013-01-18 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    witam ja mam już sporo lat i utrzymuję się z pomocy MOPS-choruję pracy nie ma ,mam umiarkowany stopień niepełnosprawności z literką P i mam dwie małe sunie do dogo-terapi ,zalecił mi lekarz ,od czasu gdy mam te pieski jestem spokojniejsza i bardziej optymistyczna ,mam dla kogo żyć i,mam się kim zajmować .sunie są małe łączna waga 5 kg...Może to dla kogoś głupie ale od czterech lat jak mam sunie to nawet mój lekarz zauważył u mnie poprawę w nastroju .Ale 100 zł podatku od tych dwóch suni to dla mnie majątek .Co mam zrobić ? Bez suń nie wyobrażam sobie życia.

    Odpowiedz
  • psiarczyk(2013-01-15 15:53) Zgłoś naruszenie 00

    ten facet ma racje brawo janek psiarcz

    Odpowiedz
  • janek(2013-01-15 15:44) Zgłoś naruszenie 00

    no cóż opłaty takie wymyślili ludzie których wybieraliśmy. teraz niech ci "mądrzy" wybrańcy spowodują żeby nasze opłaty poszły na sprzątanie tego "niechcianego" przybytku.po nich też ktoś kiedyś może nie posprzątać... swoją drogą człowiek który nie lubi zwierząt ma głęboko w du..e także człowieka

    Odpowiedz
  • janek(2013-01-15 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    jak niewiele ci potrzeba,przyjacielu wierny mój,
    mały kącik, kromka chleba,kilka szczerych, ciepłych słów.
    kiedy widzisz jak pan wraca, witasz Go z radością,
    jego nogi też ogrzejesz, do zabawy przyjdziesz z kością.
    ty tą miłość wynagradzasz,swoją szczerą psią wiernością,
    jak niewiele ci potrzeba, kilka zwykłych, ludzkich słów

    Odpowiedz
  • janek(2013-01-15 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Anastazja masz 100 procent powagi w tym co piszesz, popieram cię. wielki szacun i skłon. janek

    Odpowiedz
  • badyl93(2013-01-14 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    podatek w mieście dobra ale na wsi żenada

    Odpowiedz
  • Oświęcim(2013-01-07 16:51) Zgłoś naruszenie 00

    oczywiście podatek za psa zawsze był ale wcześniej nikt się nie czepiał że pies załatwia swoje problemy na trawniku . A teraz nie dość że trzeba płacić to jeszcze sprzątać ... mogę sprzątać nie widzę problemu ale niech nie pobierają podatku , i niech zrobią na to specjalne kosze ... u mnie na osiedlu wszędzie zakazy ale k... kosza ani jednego ... nawet tego na śmieci paranoja ...

    Odpowiedz
  • Psie podatki(2012-12-14 17:36) Zgłoś naruszenie 00

    Podatki za psa to coś nie normalnego ludzie biorą zwierzęta czesto bezdomne chore itp i jeszcze muszą za to płacić jeszcze jaki sumy sama mam 5 psów którym pomogłam nie stać mnie na tak dużą opłate wychodzi na to że ludzie będą teraz psy wyrzucać wzrosnie problem zamiast malec. będą oddawać je do schronisk a i tak gmina płaci dla schronisk pieniadze na takie cele więc nic z tego nie będzie miała co za politykę mamy aż szkoda gadać :(

    Odpowiedz
  • sasa(2012-12-07 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    mam psa ale nie jest mój tylko kolegi ale kolega mieszka w miejscowosci gdzie podatku się nie płaci koledze urodziło się dziecko i poprosił mnie żebym zaopiekował się pieskiem pewien czas ale pies formalnie nie jest mój czy muszę płacic podatek za nieswojego psa

    Odpowiedz
  • O KUPNIK:):):)(2012-11-21 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    kupy są wspaniałe :) szczególnie jak masz umyć swoje buty lub wejdą w oponę rowerową ha ha.NIE ROZGRZESZAJ SIĘ INNYMI PO PROSTU SPRZĄTNIJ POZDRAWIAM PIESKI!!!

    Odpowiedz
  • Luska(2012-10-03 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Podatek za psa? No i co jeszcze?! Człowiek zarabiający 1200zł na miesiąc musi zrobić opłaty, wyżywić się, ubrać nakarmić psa, iść z nim do weterynarza (gdzie też trzeba płacić) a oni jeszcze podatek od psa wymyślili! To jest bez sensu... Skoro człowiek decyduję się na psa to wie jakie to są obowiązki... Sama mam psa, po którym sprzątam i nic złego w tym nie widze;)