Fiskus poluje na użytkowników firmowych samochodów

autor: Ewa Matyszewska13.02.2012, 07:03; Aktualizacja: 13.02.2012, 11:44
Rozliczenie PIT

Rozliczenie PITźródło: DGP

Urzędnicy skarbowi znaleźli świetny sposób, jak szybko i skutecznie sprawdzić wykorzystanie służbowych samochodów przez pracowników. Chodzi o ustalenie, czy taki pojazd służy zatrudnionemu do celów prywatnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (36)

  • gość(2012-02-13 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    2x razy napiasne to samo pod rząd

    Odpowiedz
  • wiosna ludów(2012-02-13 19:44) Zgłoś naruszenie 00

    Tuskaczenko poczekaj na wiosnę wszystko rozegra sie na ulicy :) w tym roku niewolniko - obywatele tak łatwo ci nie odpuszczą ...jeżeli używanie samochodu służbowego jest nieodpłatnym świadczeniem to ja chce aby rachunki ze sklepu spożywczego można było odliczyć od dochodu jako koszty uzyskania przychodu !!! przecież żeby go uzyskać muszę jeść

    Odpowiedz
  • coosie(2012-02-13 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    do flotowca: reklamuj swoją firemkę gdzie indziej

    Odpowiedz
  • jeszcze raz genzo(2012-02-13 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    nie ... brakuje pieniedzy bo przez korupcje za malo do skarbu panstwa wplywa... ale to nie nasza sprawa!!!

    Odpowiedz
  • kuzpi(2012-02-13 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    Odnośnie do ewentualnego zobowiązania pracowników do parkowania samochodów po własnym domem to w takim przypadku trzeba by im liczyć dzień pracy od momentu wejścia do samochodu, więc po przekroczeniu od tego momentu 8 godzin wypłacać nadgodziny :)

    Nie ma co kombinować - trzeba płacić. Przecież pracownik który nie dostaje takiego samochodu tylko w zamian dostanie wyższą pensję musi od niej zapłacić podatek. Gdyby więc nie naliczać podatku od samochodów służbowych używanych prywatnie to byłoby to niesprawiedliwe w stosunku do tych pracowników którzy takiego samochodu nie dostają.

    Odpowiedz
  • beata kowalska(2012-02-13 17:04) Zgłoś naruszenie 00

    popieram realiste pan premier tez nie moze się wozić w odwiedziny tam i z powrotem

    Odpowiedz
  • rozczarowana(2012-02-13 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    Niedługo opadatkują nas od ilości zużywanego powietrza. Ciekawe czy na Śląsku będzie taniej bo bardziej zanieczyszczone. A pan premier powinnien płacić podwójnie za Warszawę i Sopot/najwięcej bo tam dobre klimaty/

    Odpowiedz
  • piotr(2012-02-13 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Ile Tusk powinien zapłacić za wycieczki samolotem z Warszawy do Sopotu ? Może ktoś mnie oświeci ile trzeba wybulić za wynajęcie takowego ?

    Odpowiedz
  • robespier(2012-02-13 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    Tuskaczenko poczekamy na wiosnę wyjdziemy na ulicę ...to co teraz robią grecy to w porównaniu co będzie się dziać na ulicach w Polsce to jest normalny dzień w przedszkolu u nas ... obywatele na wiosnę cie opodatkują

    Odpowiedz
  • ostatni gasi swiatlo(2012-02-13 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    biznes, urzedasy, anuczyciele i mundurówka głosowała na PO - póki co tylko urzedasy wyszły na tym najlepiej.
    Cała reszta strzeliła sobie samobója!

    Odpowiedz
  • x(2012-02-13 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    Już czas zrobić porządek z czerwoną zarazą,tyk q.wom wiecznie mało albo my albo oni.

    Odpowiedz
  • genzo(2012-02-13 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuje powrocic do roku 1985 i przywrocic obowiazywanie wszystkich owczesnych ustaw - tak!!!wszystkie kodeksy i rozporzadzenia ...
    nie sa to zarty!!!
    i ... zaczac od nowa - tym samym uniewaznic wszystko co zaistnialo jako """"prawo"";""" lub jego skutek i przeprowadzic na nowo tyle wlasnie spraw spartaczonych!!! mozliwe!!! chyba nie - ale tak to rozumiem!!!
    po tylu latach wiemy, ze panstwo czyli urzednicy - moze z nami zrobic wszystko a my - przeciez wlasnie tworzacy panstwo bo placimy podatki na prace urzednikow - nie mozemy nic a jeszcze daniny przyznane musimy oddawac!!! chore bo to pracodawcy ponosza wszystkie korzysci z tego, ze mam lub nie mam samochod!!! kto wiec sie ma prawo do tego wp...

    Odpowiedz
  • red(2012-02-13 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidować jakiekolwiek odliczenia i kombinowanie szczególnie przez właścicieli firm, idzie taki do sklepu i kupuje wszystko niby na firmę a później korzysta w domu prywatnie i odlicza od podatków, telefony komórkowe, komputery i inne dziadostwo, zwykły pracownik nic nie może sobie odliczyć i uczciwie płaci wszystkie podatki bo jest końcowym płatnikiem Vatu. Kto sprawdza bilingi telefonów komórkowych czy były rozmowy prywatne czy związane z firma i tak na każdym kroku. Zatrudnić jeszcze ze 100 tys. osób do urzędów skarbowych i kontrolować systemowo a nie wyrywkowo od razu budżet byłby na plusie. A tak jest wielkie A L E przeważnie wszyscy politycy mają firmy i jakakolwiek zmiana prawa w tym zakresie byłaby nie na rękę.

    Odpowiedz
  • Jednak podatek jest(2012-02-14 07:02) Zgłoś naruszenie 00

    proponuję opodatkować jeszcze:
    - mydło, papier toaletowy, ręczniki papierowe
    - zużycie prądu do ładowania prywatnej komórki,
    - zużycie prądu do podgrzewania napojów (kawy herbaty)
    - dostęp do internetu, bo jeśli strony zbędne nie są poblokowane, to pracownik może czytać gazety, pisać maile i udzielać się na forach,
    - no i wreszcie proponuję, aby każdy z pracujących oddawał 10 zł miesięcznie na biurokratów, aby mogli pojechać urlop i wymyśleć kolejne durne przepisy, które wykończą polskie firmy.

    -> nie wiem czy słyszałeś o VAT - ale za każdym razem jak kupujesz produkty, internet lub prąd płacisz podatek.

    Odpowiedz
  • FHFG(2012-02-16 22:54) Zgłoś naruszenie 00

    POLITYCY SIĘ NIE ROZLICZAJĄ ZE SWOICH SAMOCHODÓW NA PIŚMIE!!

    Odpowiedz
  • EWA(2012-02-18 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    A co, jeśli pracownik ma nienormowany czas pracy i w każdej chwili może być wezwany do awarii? Będzie zostawiał samochód na parkingu? Głupota i pazerność naszego państwa przechodzi wszelkie wyobrażenie, ciekawe tylko, dlaczego rolnicy NIE PŁACĄ podatków osobistych w tym reżimowym kołchozie?

    Odpowiedz
  • ...(2012-02-13 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    Śmiech na sali... skarbówce ewidentnie brakuje zajęcia...

    Odpowiedz
  • y(2012-02-13 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    Artykuł sponsorowany?

    Odpowiedz
  • A.(2012-02-13 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Durny rząd, durne przepisy, a urzędnika skarbowego autor wiesza...

    Odpowiedz
  • zz_top(2012-02-13 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    proponuję opodatkować jeszcze:
    - mydło, papier toaletowy, ręczniki papierowe
    - zużycie prądu do ładowania prywatnej komórki,
    - zużycie prądu do podgrzewania napojów (kawy herbaty)
    - dostęp do internetu, bo jeśli strony zbędne nie są poblokowane, to pracownik może czytać gazety, pisać maile i udzielać się na forach,
    - no i wreszcie proponuję, aby każdy z pracujących oddawał 10 zł miesięcznie na biurokratów, aby mogli pojechać urlop i wymyśleć kolejne durne przepisy, które wykończą polskie firmy.
    Ilość obowiązków którymi zasypuje się przedsiębiorstwa jest nienormalny. Przedsiębiorstwa prywatne mają problem z marżą która pozwoli im na swobodne funkcjonowanie. Molochy państwowe, PGNIG, ENERGETYCZNE ITD. piszą do UKE że waluty poszły w górę, to trzeba podnieść ceny gazu bo się nie da funkcjonować, a po stronie kosztowej nic nie robią. Taki to piękny kraj

    Odpowiedz